Turek. Rowerem po deptaku, bez mandatu czy pouczenia. Od kiedy?

Deptak na ul. Kaliskiej w Turku

Miłośników dwóch kółek ucieszy zapewne wiadomość, że Komisja ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu pozytywnie zaopiniowała wniosek o dopuszczenie ruchu rowerowego na deptaku ul. Kaliskiej. Do tej pory musieli liczyć się z tym, iż przemieszczając się tym odcinkiem drogi mogą spodziewać się mandatu bądź pouczenia. 

Na tymże deptaku, bowiem znajduje się znak “zakaz ruchu na drodze wszelkich pojazdów w obu kierunkach”. Przez rowerzystów był on niedostrzegany bądź nagminnie ignorowany. Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Turku Dariusz Jasak złożył interpelację o ustawienie znaków umożliwiających poruszanie się rowerzystom tym odcinkiem. Sprawę skomentował również jeden z mieszkańców – rowerzyści i tak jeżdżą i będą jeździć, ale policja nie będzie się czepiała dlaczego jeżdżą – mówił na obradach.

29 maja, odbyło się posiedzenie komisji, na której pozytywnie zaopiniowano wniosek o umieszczenie tabliczki dopuszczającej ruch rowerowy na ul. Kaliskiej, na odc. od ul. Gorzelnianej do placu Wojska Polskiego. Pozytywnie o dopuszczeniu ruchu rowerowego na tym odcinku, na komisji wypowiedział się również przedstawiciel KPP w Turku. Informację w tej sprawie otrzymał Burmistrz Miasta Turku.

Niedawno przystąpiono do modernizacji deptaka. Ma się on zmienić nie do poznania.

Przede wszystkim zlikwidowany zostanie klasyczny przekrój ulicy w formie chodników i jezdni asfaltowej. W to miejsce powstanie jednolita nawierzchnia deptakowa, z ciekiem deszczowym pośrodku ulicy. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki brukowej betonowej. Projekt jest zatwierdzony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż ulica Kaliska leży w strefie ochrony konserwatorskiej. Podczas inwestycji planowana jest wymiana infrastruktury podziemnej oraz budowa kanalizacji deszczowej.

Remont ma objąć 250 m odcinek i co ważne, ma zostać wydzielona tam ścieżka rowerowa. Jednak czy burmistrz Turku będzie czekał na zakończenie prac, czy też wprowadzi zmiany bez zbędnej zwłoki nie wiadomo. Romuald Antosik ani wiceburmistrz Joanna Misiak-Kędziora byli dziś nieosiągalni, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Aktualizacja:

Z informacji udzielonej telefoniczne przez burmistrza już po publikacji artykułu, prace remontowe deptaku planowo mają się zakończyć 31.10.2019 r.


Tagi: , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.