Dobra. Powiatowy Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i maluję” już za nami

Dobra. Konkurs. "Śpiewam i maluję"

14 maja, po raz szesnasty rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i maluję”. W sali widowiskowej Centrum Kultury w Dobrej, ponad dwudziestu młodziutkich wykonawców stanęło w szranki, by rywalizować o główną nagrodę Grand Prix konkursu. Na wydarzenie przybyli przedstawiciele władz gminnych: zastępca burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak oraz skarbnik Dobrej Beata Kmieć. 

Kilka dni wcześniej komisja artystyczna oceniła prace plastyczne nadesłane do organizatorów konkursu. W sumie zgłoszonych zostało 68 rysunków. Tegoroczny temat konkursu brzmiał „W czarodziejskim ogrodzie”. Komisja postanowiła wyróżnić 16 młodych plastyków, którym w trakcie przeglądu muzycznego wręczono nagrody. Otrzymali je:

Anna Pilarz ze Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach, Bartosz Siepka z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Kornelia Bartosik z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Michalina Bąkowska z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Julia Budka z Przedszkola Gminnego w Kowalach Pańskich, Julia Karbowa z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, Weronika Jańczak z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, Lena Kacprzak z Przedszkola w Przykonie, Ewa Literska z Przedszkola w Przykonie, Nadia Kończak z Przedszkola w Przykonie, Natalia Bujak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej, Miłosz Guderczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej, Jakub Madaj z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piekarach, Zuzanna Kąciak z Gminnego Przedszkola w Malanowie, Julia Słowińska z Gminnego Przedszkola w Malanowie oraz Kacper Płóciennik ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie.

Nagrody i wyróżnienia dla solistów

Po wręczeniu nagród w konkursie plastycznym rozpoczęły się przesłuchania młodych solistów. Na scenie wystąpiło 21 solistów, niektórzy w towarzystwie chórków lub zespołów tanecznych. łącznie można było podziwiać 31 wykonawców, których oceniała komisja w składzie:

  • przewodniczący Paweł Siwiński, muzyk, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Turku, prezes i instrumentalista Big Band Turek
  • członkowie: Marek Milczarek, muzyk, dyrektor ZS-P w Dobrej, również instrumentalista tureckiego big bandu,
  • Klaudia Grabowska, instruktor ds. muzyki i organizacji imprez Centrum Kultury w Dobrej.

Komisja artystyczna przyznała nagrodę główną Grand Prix Konkursu Oldze Kałużnej z SP w Koźminie. Wręczono również 5 równorzędnych nagród. Otrzymali je:

Filip Krupiński z ZS-P w Dobrej, Maja Ciemniewska z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, Nikola Janik z Przedszkola Gminnego w Kowalach Pańskich wraz z zespołem, Oliwia Kustosz z ZS-P w Dobrej wraz z zespołem, Witold Piaskowski z ZS-P w Grzymiszewie. Ponadto komisja zdecydowała się przyznać wyróżnienia Neli Nowickiej z SP w Koźminie, Idze Graczyk z ZS-P w Dobrej, Julii Karbowy z Gminnego Przedszkola w Brudzewie wraz z zespołem, Katarzynie Gryglewskiej z SP w Galewie z Filią w Chrząblicach oraz Joannie Krasce z ZS-P w Piekarach z zespołem.

Protokół odczytał członek jury Marek Milczarek, nagrody wręczali: przewodniczący Paweł Siwiński i Jacek Gajewski, dyrektor Centrum Kultury w Dobrej.

Tradycyjnie już wręczono nagrodę dla najmłodszego uczestnika przeglądu, w tym roku była to Antonina Becalik z ZS-P w Dobrej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział. Nagrody, wyróżnienia oraz upominki zostały ufundowane przez Centrum Kultury w Dobrej.

Informacja prasowa Centrum Kultury w Dobrej

Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
sob 06

Rafał Trzaskowski – zbiórka podpisów

6 czerwca godz. 09:00 - 7 czerwca godz. 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.