Czy PiS poradzi sobie z problemami szpitala?

Turek. Konferencja prasowa

Kto jest odpowiedzialny za dramatyczną sytuację szpitala? Czy lecznica w Turku jest w stanie poradzić sobie z długami i brakami kadrowymi? A także o programie Europejska Ochrona Zdrowia zaprezentowanym ostatnio przez Koalicję Europejską usłyszeliśmy na wtorkowej konferencji prasowej posła Tomasza Nowaka. 

Poseł PO zapowiedział ponadto otwarcie w Turku filii bura poselskiego Ewy Kopacz w przypadku powierzenia jej mandatu do Parlamentu Europejskiego. Biuro miałoby powstać również w Koninie. – Wówczas Turek może liczyć na bardzo aktywną i czynną obecność europarlamentarzystypodkreślił Nowak. Była premier ma być zapoznana z problemami Wielkopolski wschodniej, jak również z koncepcją Doliny Energii, która to ma pomóc w sprawiedliwej transformacji subregionu.

Stawiamy przede wszystkim na zdrowie

Turek oraz inne miasta, w których to znajdują się szpitale powiatowe stoją obecnie przed sporym wyzwaniem.

PiS nie zajmuje się służbą zdrowia. Dramatyczna sytuacja szpitali powiatowych jest porażającamówił poseł,

przypominając o długu szpitala w Turku, który wynosi ok. 16 mln zł. Zastanawiał się, na ile miasto jest w stanie poradzić sobie problemem, który dosięga także inne placówki, czyli niedoborem specjalistów? Dlatego zgodził się z dyrektorem szpitala (PiS), że decydujący wpływ na funkcjonowanie szpitala będzie miało Ministerstwo Zdrowia oraz NFZ. Niestety, jak zwrócił uwagę Tomasz Nowak, w tej chwili brak jest na odpowiednim poziomie przede wszystkim polityki prozdrowotnej. W związku z tym zaznaczył, że jego ugrupowanie złożyło szereg propozycji programowych związanych z naprawą polskiej służby zdrowia.

PiS w Turku współodpowiedzialny za złą kondycję finansową szpitala

Suchej nitki na poczynaniach ekipy rządzącej powiatem, współodpowiedzialnej za trudną sytuację szpitala, nie pozostawił radny powiatowy minionej kadencji Dariusz Młynarczyk. Podkreślił, że w latach 2014-2018 w skład zarządu powiatu wchodził obecny starosta Dariusz Kałużny a dług szpitala wówczas urósł z 12 mln zł do 16 mln zł.

Nie może być tak, jak teraz to PiS próbuje przedstawiać, że oni otwierają nowy etap zarządzania szpitalem, a to co było wcześniej, to ich nie dotyczy. Prawo i Sprawiedliwość w Turku ponosi pełną odpowiedzialność wraz z poprzednim starostą tureckim za kondycję finansową szpitala – zaznaczył Młynarczyk. 


Tagi: , , , , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.