Dożynki powiatowo-gminne w Kawęczynie. Dziękowali rolnikom

Dożynki powiatowo-gminne w Kawęczynie. Dziękowali rolnikom

Dożynkowy korowód dobiegł końca. Włodarze dziękowali rolnikom. Mieszkańcy całego powiatu tureckiego bawili się na święcie plonów w Kawęczynie. Na stoiskach królowały pyszności kawęczyńskich sołectw. 

Czas świętowania zakończonych żniw w powiecie tureckim dobiegł końca. Były korowody, obrzędy dożynkowe, konkursy wieńcowe, występy zespołów ludowych, kabaretów oraz biesiadowanie przy swojskim jedzeniu i tańce do późnych godzin nocnych. Kawęczyn jako ostatnia gmina dziękował za plony, a wraz z nią cały powiat.

5 września do Kawęczyna na wielkie święto rolników zjechały delegacje z wszystkich gmin powiatu tureckiego. Wszyscy dziękowali rolnikom. Gości i rolników witali starostwie dożynek, którymi byli Barbara Jacek i Mirosław Grudziński. Oboje wraz z licznie przybyłymi mieszkańcami powiatu uczestniczyli we mszy świętej dziękczynnej, a następnie dzielili chlebem.

Każdy wieniec piękny i zasługujący na pierwsze miejsce

Stałym punktem dożynek powiatowych jest konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Jury doceniając kunszt i trud włożony w ich wykonanie zgodnie orzekło, że nie jest w stanie przyznać pierwszego miejsca i przyznało wszystkim równorzędne.

Na stoiskach kół gospodyń wiejskich krolowało tradycyjne jadło

Dożynki powiatowe są co roku okazją do zaprezentowania kulinarnych pyszności sołectw. To czym częstowano zaspokoiłoby najbardziej wybredne gusta. Można było skosztować … (oszczędzimy czytelnikom smaku), po prostu palce lizać 😉

W konkursie kulinarnym najbardziej jurorom spodobały się specjały KGW Mariantów. Niewiele im ustępowały potrawy przygotowane przez KGW z Wojciechowa i Leśnictwa.

W trakcie dożynek można było posłuchać zespołu Kawęczyniacy, Kapeli zza Roga oraz orkiestry dętej przy OSP w Tokarach.

Fot. FB/gm. Kawęczyn

Tagi:

« październik 2021 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.