Dwie Martyny…dwie laureatki…w ZS-P Dobra

Martyna Milczarek i Martyna Wesołowska

W poniedziałek, 22 marca zostały ogłoszone wyniki dwóch ostatnich finałów konkursów organizowanych przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Zmagania trwały od 2 do 17 marca. Organizatorami wszystkich konkursów były poznańskie szkoły lub uczelnie wyższe. Dwie Martyny z ZS- P w Dobrej uzyskały tytuł laureata.

W Collegium Chemicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Wśród 39 uczniów woj. wielkopolskiego była uczennica dobrskiej szkoły Martyna Milczarek (8b), która uzyskała tytuł laureata. Na swoim koncie Martyna ma również tytuły finalisty języka polskiego, matematyki, geografii i języka angielskiego.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami przewidywania przebiegu reakcji chemicznych, projektowania doświadczeń oraz doskonałą biegłością w rozwiązywaniu problemów i zadań rachunkowych. Sukces Martyny jest owocem jej talentu, pasji i pracy jaką wkłada w zdobywanie wiedzy. Uczennicę do konkursu przygotowała Grażyna Pająk.

Z kolei Martyna Wesołowska (8b) znalazła się w gronie siedemdziesięciu finalistów i zdobyła tytuł laureata konkursu matematycznego, potwierdzając jednocześnie ubiegłoroczny tytuł laureata z tego konkursu. Uzyskała także tytuł finalisty z języka polskiego. Ponadto zakwalifikowała się do etapu finałowego z chemii, jednak ze względu na posiadany już tytuł z tego konkursu, nie wzięła w nim udziału. Uczennicę do konkursu matematycznego przygotowywała zarówno, w tym jak i ubiegłym roku Dorota Górska.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy do końca wyników wszystkich konkursów i było warto. Tym razem szczęśliwym miejscem finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu – informuje wicedyrektor ZS-P w Dobrej – Iwona Chwiałkowska.

Sukcesy Martyny Milczarek i Martyny Wesołowskiej wiążą się z przywilejem przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej w całym kraju oraz uzyskaniem oceny celującej z przedmiotu na świadectwie ukończenia szkoły.

Gratulujemy przede wszystkim uczennicom, ale także ich rodzicom i nauczycielom.
Życzymy sukcesów na dalszej ścieżce edukacji.

oprac. na podst. tekstu wicedyrektor ZS-P w Dobrej Iwony Chwiałkowskiej

Tagi:

« grudzień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
niedz. 12

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.