BlogSerwisy specjalne

Dwie mieszkanki powiatu tureckiego zakażone koronawirusem

W sobotę, przedstawiono raport o wykryciu dwóch kolejnych zakażeń koronawirusem w powiecie tureckim. Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku, wirusa SARS-CoV-2 wykryto u dwóch kobiet w wieku 29 raz 39 lat. W regionie odnotowano w sumie 63 przypadki.

Mieszkanki powiatu, u których wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem przebywają w konińskim szpitalu. Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem sięgnęła 288. Obecnie objętych kwarantanną jest 296, a 92 izolacją domową. Kolejnych 20 przebywa w izolatorium, a hospitalizowanych jest 8. Do 161 wzrosła liczna ozdrowieńców.

Koronawirus. Raport z dnia 15/08/2020

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 4693 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1412 to przypadki aktywne. 213 osób zmarło, a 3068 wyzdrowiało.

foto: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dziesięć =