Dzień Edukacji Narodowej w ZSR Kaczki Śr.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSR w Kaczkach Śr.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy tworzą i organizują edukację we wszystkich jej wymiarach. Należy pamiętać o tych, którzy uczą, o tych co przygotowują warunki pracy i tych, którzy wspierają szkołę w budowaniu osobowości uczniów.

Tak więc 13 października 2021 r.  w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tego uroczystego spotkania nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły.  Dwoje nauczycieli otrzymało nagrody starosty. Dwojgu pedagogom przyznano nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty a jedna osoba została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W wydarzeniu poświęconym nauczycielom i innym pracownikom oświaty wzięli udział pedagodzy szkoły, pracownicy niepedagogiczni ZSR CKP, uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców a także zaproszeni goście reprezentujący: Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegaturę w Koninie, Powiatową Komendę Policji w Turku, Związek Sybiraków, Radę Rodziców oraz ksiądz proboszcz.

Niezapomniany koncert w wykonaniu uczniów

Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych na auli szkolnej niezapomniany koncert. Koncert połączony z życzeniami, refleksjami i przemyśleniami młodzieży żyjącej w niełatwych czasach naznaczonych pandemią i trudnościami w komunikacji. Wyrażał on wdzięczność młodych ludzi z XXI, którym przyszło zmagać się z nowym wymiarem edukacji i nauczania na odległość. Uczniowie podkreślili jak ważna dla nich jest bezpośrednia relacja z nauczycielami i rówieśnikami. W przepięknych utworach muzycznych dali wyraz wiary w wspólnotę, którą tworzą razem ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.

Puentą występu stała się piosenka dająca nadzieję i ogromną wiarę, że wspólnie mogą osiągnąć wszystko i sięgnąć naprawdę wysoko. Szkolni artyści w składzie; Jakub Naparty, Weronika Rutkowska, Iga Kurasik, Marysia Konecka, Aleksandra Jesiołowska, Wiktoria Krawczyk, Julia Bartnik, Gabriela Bąk, Magdalena Cicha, Dominik Okoński, Mateusz Janicki, Dominik Kaźmierczak, Joachim Kaźmierczak, Fabian Doliński, Kamil Korycki, Natalia Pietrzak, Tobiasz Mituta uświetnili w niezwykły sposób szkolną uroczystość.

Nagrody

Szkolna akademia zbiegła się z wręczeniem nagród w konkursie Wielkopolska 2021 w ramach VI Edycji projektu Patria Nostra. Był to konkurs na film historyczny poświęcony ważnemu wydarzeniu z historii Polski. Grupa uczniów ZSR CKP w Kaczkach Średnich została laureatami tego konkursu, zdobywając pierwsze miejsce. Szkołę na gali reprezentowali uczniowie oraz opiekun projektu. Serdecznie gratulujemy. Był to niezwykły i radosny dzień dla całej społeczności Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Potwierdził słowa Alberta Einsteina, że:

największym kunsztem nauczyciela jest sprawienie, aby uczeń potrafił wyrazić siebie, a zdobywana wiedza stała się źródłem jego radości.


Tagi: , ,

« maj 2022 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.