Dzień Kobiet w Bibiannie. Córki przyprowadziły mamy, sąsiadka – sąsiadkę

Bibianna. Dzień Kobiet - Arkadiusz Wszędybył

W Bibiannie nie tylko potrafią drzeć pierze, ale i celebrować Dzień Kobiet. Pod rządami sołtysa Arkadiusza Wszędybyła wydarzenie to odbywa się już piąty rok z rzędu. Mieszkanki sołectwa Bibianna, ale też połączone więzami rodzinnymi i koleżeńskimi panie z takich wsi, jak Dziadowice Folwark, Wielopole kolejny raz pokazały, że potrafią dobrze się bawić w swoim gronie i świętować 8 marca. 

W niedzielnym wydarzeniu udział wzięło około 70 pań. Przyszły seniorki i te młodszym wiekiem. Córki przyprowadziły mamy, sąsiadka – sąsiadkę. Z zaproszenia skorzystali także wójt Ireneusz Augustyniak, przewodniczącego Rady Gminy Malanów Karol Płóciennik oraz radna powiatowa Zofia Gruszczyńska.

“…, jeden dzień kobiet, cały rok mężczyzny”

Przed wręczeniem symbolicznego tulipana popłynęły życzenia – abyście każdego dnia od nas mężczyzn doświadczały należytego szacunku. Od tych mężczyzn, których spotykacie na co dzień – w domu, w pracy, na ulicy – mówił włodarz gminy. A, że zgodnie z polskim zwyczajem w gości nie przychodzi się z pustymi rękoma, to profilaktycznie, w ramach walki z panującym koronawirusem pojawiły się “kropelki dezynfekujące”.

Młody radny dla pań

Panie postanowiły w czasie Wielkiego Postu wystrzegać się hulaszczej zabawy, ale bez muzycznego akcentu się nie obyło. Co prawda samorządowcy rękawicy rzuconej aby zaprezentowali swój wokal nie zdecydowali się podjąć, uczynił to jednak młody artysta zasiadający w Młodzieżowej Radzie Gminy. Mateusz Matćczak, laureat powiatowego konkursu “Mikrofon, scena i ty” sięgnął po utwory z repertuaru Franka Sinatry, Dawida Podsiadło.

Impreza została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego oraz składek uczestniczących osób. Panie również brały udział w przygotowaniach dekorując salę czy piekąc ciasta. W pomoc przy organizacji włączyli się także naczelnik oraz wiceprezes OSP Bibianna. O oprawę muzyczną zadbał druh Mariusz Karski – podkreśla sołtys i zarazem gminny radny Arkadiusz Wszędybył.


Tagi: , , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.