Ginekologia w szpitalu doczeka się gruntownego remontu

Jarosław Miszczak oraz Krzysztof Sobczak podpisują umowę na przebudowę oddziału ginekologicznego w szpitalu w Turku

Ginekologia w szpitalu doczeka się gruntownego remontu. Kolska firma MiszBud wykona przebudowę Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w turkowskim szpitalu.  Odremontowana będzie sala porodowa oraz oddział noworodków. Koszt przebudowy wyniesie blisko 10 mln złotych.

Firma Jarosława Miszczaka (MiszBud) kilka lat temu wykonywała m.in. termomodernizację szpitala. Teraz w przeciągu 12 miesięcy zmodernizuje oddział ginekologiczno-położniczy. Inwestycja przewiduje dostosowanie oddziałów i pomieszczeń szpitala do wymogów użytkowania przez osoby niepełnosprawne oraz spełnienia wymagań sanitarno-epidemiologicznych w tym m.in. dostosowanie sal, łazienek, korytarzy. Koszt prac budowlanych wyniesie ok. 10 mln złotych.

Szpital wzbogaci się także o nowy agregat prądotwórczy do zabezpieczenia lecznicy w energię elektryczną w sytuacjach kryzysowych. Oddział będzie przebudowywany w etapach. Nie zaprzestanie przyjmowania pacjentek.

Cieszy kolejna inwestycja w szpitalu. Niemniej nie rozwiązuje ona najważniejszych problemów SP ZOZ w Turku. Obyśmy za rok nie mieli odremontowanego, ale zamkniętego szpitala, bo nadal będzie brakowało obsady lekarskiej.

Fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Tagi: , , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.