gm. Turek. Integrowali się na spacerze i przy ognisku

W sobotę 8 stycznia 2022r. Stowarzyszenie „Żuki dla przyszłości” i Ochotnicza Straż Pożarna w Żukach wspólnie zorganizowali zimowy spacer i ognisko dla mieszkańców Żuk i Lasek.

Przed świetlicą wiejską w Żukach o godz. 14:30 zebrali się spacerowicze i w czterech grupach wyruszyli na trasę. Trasa wynosiła 2km i przebiegała przez miejscowości Żuki i Laski. Trasę zabezpieczał wóz strażaczki i druhowie strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Żukach, a ruchem drogowym kierowali druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

Na mecie na placu imprezowo-wypoczynkowym na uczestników czekał poczęstunek: gorący żurek, kiełbasa z ogniska, kapusta, ciepła herbata, słodkie ciasta i pieczone jabłka przygotowane przez członkinie Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości”.

Wędrowaliśmy, biesiadowaliśmy, tańczyliśmy i integrowaliśmy się przy ognisku. Stawiamy na współpracę między organizacjami pozarządowymi i zachęcamy wszystkie chętne osoby do dołączenia do którejś z nich, aby działać wspólnie dla naszej społeczności lokalnej. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia:

członkiniom Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości”

członkiniom Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości”

– druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku,

– sołtysom i radnym z Żuk i Lasek,

– Kołu Gospodyń Wiejskich „Laskowianie”.

Dziękujemy za Waszą pomoc i liczymy na współpracę w dalszych działaniach na rzecz naszej społeczności lokalnej!

Wydarzenie sfinansowane z funduszu sołeckiego Żuk na 2022r., ze środków Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości” i Koła Gospodyń Wiejskich “Laskowianie”, ze środków prywatnych druhów strażaków z OSP Żuki oraz sołtysów i radnych miejscowości Żuki i Laski.

Tekst: Kinga Trzmielewska, zdjęcia: Magdalena Jesiołowska, Kinga Trzmielewska, Wiktoria Śmigielska, Aleksandra Karbowska, Michał Kocik


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.