Zawodnicy Klubu Striker z Starachowic przywieźli dwa złote krążki

Aż 349 seniorów i juniorów z 92 klubów z całego kraju uczestniczyło w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule low kick w Starachowicach. Pierwszy turniej w tych kategoriach wiekowych w czasie pandemii zgromadził rekordową liczbę startujących. Nie mogło zabraknąć wśród nich lokalnych kickboxerów z Turku. Zawodnicy Klubu Striker przywieźli dwa złote krążki. 

Pierwsze zawody rangi mistrzowskiej po wielomiesięcznej przerwie sprawiły, że do Starachowic przyjechało bardzo wielu zawodników i zawodniczek spragnionych sportowej rywalizacji. W seniorach walczyło 172 zawodników i zawodniczek, w juniorach starszych 98, a w juniorach młodszych 79.  W niektórych wagach było po 24-25 kickboxerów. Już w piątek odbyły się 33 walki, maraton pojedynków mieliśmy w sobotę, a w niedzielę ciąg dalszy zawodów – informuje klub. Klub reprezentowali: Aleksander Kowalczyk, Patryk Szulc oraz Szymon Kałużny.

Dwa złote krążki

Jako pierwszy do rywalizacji w przed walkach (walkach barażowych) wziął udział Szymon. W pierwszej walce skonfrontował się z 8-krotnym mistrzem Polski PZKB. Swój pojedynek wygrał na punkty 3:0. W ten sam dzień musiał podjąć ponownie walkę by wejść do sobotniej strefy eliminacji. Kolejną walkę wygrał stosunkiem 3:0. W eliminacjach lekko nie było lecz i je udało się ukończyć bez porażki, po czym znalazł się w finałach. Tam po mocnym boju wygrał cała kategorię zostając Mistrzem Polski PZKB w kategorii junior starszy – 67 kg.

Drugim w kolejce po marzenia był Patryk. Nieszczęśliwie zakończone trzy miesięczne przygotowania (choroba tydzień przed turniejem) spowodowały osłabienie zawodnika co odbiło się na kondycji. Mimo przebytej choroby zawodnik przybył na turniej i oddał kawał serca w ringu. Braki kondycyjne nie pozwoliły na zdecydowane szarże w jego wykonaniu, do których jesteśmy bardzo przyzwyczajeni i ostatecznie Patryk przegrał w ćwierćfinale na punkty po pełnych trzech rundach mocnej walki.

Bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Kowalczyk. Pierwszy oraz ostatni pojedynek zakończył przed czasem. Przez niezdolność do walki. Tylko jeden zawodnik z grona jego przeciwników miał siłę wytrwać do końca i był to pojedynek półfinałowy. Eliminacje oraz sam finał nie wyszedł poza drugą rundę.

Trzy miesiące przygotowań, dwa treningi dziennie, hektolitry wylanego potu na treningu przyniosły zamierzony efekt. Kolejne wyzwania dla Naszych fighterów już za 3 tygodnie w jeszcze twardszej i bardziej widowiskowej formule walki K-1. Trzymajcie za Naszych zaciśnięte pięści! – podkreśla Striker.

Klub składa podziękowania za wsparcie stowarzyszenia dla władz miasta Turek, dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Wśród nich są: Restauracja Pico Belo w Uniejowie,-Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil, firmie WłodarTRANS, PanuTomaszowi i Kacprowi Stolarskiemu oraz Radosławowi Szymczakowi – firmie LIMAX.

materiał nadesłany

Tagi:

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.