Turek. Gminazjaliści pożegnali mury “Piątki”

SP 5 Turek. Zakończenie roku

Czas nauki uczniów klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku dobiegł końca, 22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Dla trzecioklasistów skończył się pewien etap w ich życiu-dotarli do stacji „Absolwent”. Czekali na ten moment trzy lata, a jednak … pojawiła się tęsknota za tym, co minęło.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: Aleksandra Purcel-Kowalska kierownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta, reprezentująca burmistrza Turku, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Anna Majda, przedstawiciel Towarzystwa Samorządowego Bogdan Kawka, przedstawiciel Rady Rodziców Anna Marciniak, dyrekcja szkoły oraz licznie zgromadzeni rodzice absolwentów.

Uroczystą akademię rozpoczęła dyrektor Zdzisława Kośla, która pogratulowała wszystkim trzecioklasistom ukończenia szkoły i wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego. Życzyła radosnych i bezpiecznych wakacji oraz mądrych wyborów życiowych i osiągnięcia wyznaczonych celów.

Oczekiwanym i ważnym momentem uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018, który zawsze wzbudza wiele emocji, było wręczenie zaszczytnych tytułów i nagród. Następnie wręczono listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysoką średnią ocen.

Nagrodę Burmistrza Turku oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez dyrektora SP nr 5 za najwyższą średnią ocen w szkole – 5,78 otrzymała: 
  • Nikola Werbińska uczennica klasy 3 b.
Tytuł Ucznia Roku dla którego nagrodę ufundowała Anna Majda przyznano:
  • Weronice Chmieli z klasy 3 b.
Tytuł Sportowca Roku otrzymał:
  • Michał Buchelt z klasy 3 b.
Społecznikiem Roku została:
  • Martyna Marciniak z klasy 3 c.
Uhonorowani zostali także laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych:
  • Weronika Chmiela  – aureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
  • Bartosz Krajewski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego,
  • Amadeusz Nowak – laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego,
  •  Maciej Adamiak – laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

Finalnym akordem uroczystości była część artystyczna, dedykowana rodzicom, dyrekcji szkoły, wychowawcom klas trzecich i nauczycielom. Absolwenci po raz ostatni podziękowali za to, że osiągnęli wyznaczony cel.

Dziś skończyła się ich wspólna droga, spotkają się już na innym szlaku w dorosłej przyszłości. Pożegnanie było dla gimnazjalistów wzruszającym przeżyciem, bowiem był to ich ostatni dzień w murach szkoły, gdzie pozostawili cząstkę siebie i obiecali tu wracać, nie tylko we wspomnieniach.

Tego dnia, nieco wcześniej w budynku A i B SP nr 5 w Turku odbyło się zakończenie roku dla klas  młodszych roczników. Podczas apelów dyrektor, w-ce dyrektorzy i wychowawcy wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Nagrodzono również tych, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Później odbyły się ostatnie spotkania z wychowawcą i … już oczekiwane wakacje!

materiał nadesłany

Tagi: ,

« Październik 2019 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
nie 20

Kino TUR. Playmobil. Film

18 października - 21 października
nie 20

Kino TUR. (Nie)znajomi

18 października - 21 października
pt 25

Kino TUR. Wyprawa Magellana

25 października - 28 października
pt 25

Kino TUR. Wojna o prąd

25 października - 28 października

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.