Gospodynie z gminy Brudzew podsumowały miniony rok

Gospodynie z gminy Brudzew posumowały sukcesy i wytyczyły plany na bieżący rok. W spotkaniu Gminnej Rady KGW, które odbyło się 27 stycznia w GOK “Wozownia” w Kolnicy wzięli udział także: wójt Cezary Krasowski, przewodniczący rady Kazimierz Wdowiński, dyrektor GOPS Barbara Zielińska oraz dyrektor GOK Nina Kropidłowska.

Koła Gospodyń Wiejskich, z terenu gminy Brudzew skupiają około 240 aktywnych kobiet, które perfekcyjnie łączą swoje domowe i zawodowe obowiązki z działalnością społeczną. W minionym roku KGW wspierały oraz podejmowały różne inicjatywy, a także uczestniczyły w świętach i wydarzeniach lokalnych. Rok 2019 był rokiem pracowitym. Panie prowadziły warsztaty kulinarne, organizowały bądź współorganizowały imprezy m.in. spotkania opłatkowe, zabawy karnawałowe, dożynki, Dzień Dziecka, czy Dzień Matki. Brały udział w spotkaniach, konkursach, jeździły na wycieczki, oraz wspierały swą pomocą kulinarną imprezy organizowane na terenie gminy.

Zadania zostały wykonane przy współpracy GOK Wozownia w Kolnicy, lokalnych władz oraz jednostek OSP naszej gminy. Zarząd Gminnej Rady KGW dziękuje wszystkim za zaangażowanie i trud włożony na rzecz swoich miejscowości. To dzięki wam potraficie integrować społeczeństwo lokalne całej gminy. Dziękujemy za wspaniałe pomysły, sztukę kulinarną i wszystkie wspólne spotkania – zaznaczyła Anna Rosiak składając sprawozdanie.

Za niewielkie pieniądze, wielkie rzeczy

To 13. rok działalności Gminnej Rady KGW, której przewodniczy Urszula Banasia i jak podkreśla koła z terenu gminy Brudzew nie mają się czego wstydzić. Tego samego zdania jest wójt Cezary Krasowski mówiąc, że siła kobiet rośnie. Zadeklarował w miarę możliwości pomoc finansową dla podejmowanych inicjatyw, zaznaczając jednocześnie, że przychodzą trudne czasy dla samorządów, a to z uwagi na zadnia zlecane przez rząd, za którymi nie idą środki finansowe. Wójt był pod wrażeniem operatywności gospodyń i tego, jak mając niewielkie pieniądze można robić wielkie rzeczy.

Gospodynie dokonały nie tylko podsumowań, ale i przedstawiły plany na 2020 rok. W bieżacym znajdą się m.in takie wydarzenia, jak Gminny Dzień Kobiet, jubileusze KGW, Dzień Matki, czy Noc Świętojańska. Będzie kontynuacja również ubiegłorocznego Turnieju KGW czy jarmarku bożonarodzeniowego, choć możne trochę w innej formie. W planach są również nowe inicjatywy, jak Kwiatki w Kwiatkowie. Rok jest długi a pomysły przychodzą same – mówiła przewodnicząca GR KGW w Brudzewie.


Tagi: , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.