Gratulujemy, dziękujemy i życzymy… Złote oraz diamentowe gody przykońskich par

Ponad pół wieku temu ślubowali długie lata wspólnego życia. W ich przypadku to stało się faktem i są przykładem tego. “Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele “- mówiła dziś kierownik USC w Przykonie Emilia Sitarek. Dziś osiem par z 50-letnim stażem małżeńskim oraz jedna z 60-letnim obchodziło złote oraz diamentowe gody. 

Dzieliliście przez te 50 lat wspólne radości, szczęście i obowiązki dnia codziennego. Przecież życie nie jest usłane tylko różami, a jeżeli jest to te róże mają kolce. Cieszyliście się z tego, że przychodzą na świat wasze dzieci, wnuki, że dzisiaj po 50 latach waszego wspólnego życia jesteście autorytetem i przykładem, jak można przeżyć życie – mówił wójt Mirosław Broniszewski, kierując w stronę jubilatów trzy fundamentalne słowa gratulujemy, dziękujemy i życzymy.

Popłynęły gratulacje za wspólne przeżycie 50 lat. Podziękowania za to co pary uczyniły na rzecz lokalnej społeczności i swoich rodzin oraz życzenia spokojnych lat senioralnych w zdrowiu i radości oraz satysfakcji z minionych i przyszłych lata. Była także lampka szampana, sto lat oraz poczęstunek. Pary, które przeżyły ze sobą co najmniej 50 lat nagradzane zostały ponadto medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. We wtorek, w południe z rąk wójta oraz przewodniczącego rady otrzymali je:

  • Marianna i Józef Białkowie
  • Wiesława i Marian Dertkowscy
  • Zofia i Józef Grzelewscy
  • Tekla i Władysław Jarosowie
  • Janina i Jan Łuczakowie
  • Wiesława i Jan Musialikowie
  • Jadwiga i Józef Przybyłowie
  • Salomea i Kazimierz Wyrębscy
  • Barbara i Czesław Żukowscy

Dla złotych i diamentowych par wystąpiły dzieci z ZSP w Przykonie przygotowane przez Andżelikę Witczak z CKiBP w Przykonie. W części artystycznej zaprezentował się również zespół “Zgoda”.


Tagi: , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.