Jak wybrać prezent dla babci i dziadka?

Jaki prezent dla babci i dziadka?

Babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób w naszym życiu. Dziadkowie kochają swoje wnuki bezwarunkowo i bezinteresownie.

Wielkimi krokami zbliża się święto naszych ukochanych dziadków. W Polsce obchodzimy dwa oddzielne święta. Babcie świętują 21 stycznia, a dzień dziadka wypada 22 stycznia. Pragniemy wtedy podziękować naszym babciom i dziadkom za cały rok rozpieszczania. Pragniemy złożyć im serdeczne życzenia i obdarować ich wyjątkowymi prezentami. 

Pudełko czekoladek, kawa lub herbata

Prezent na dzień babci i dziadka wybrany np. w sklepie bee.pl nie musi być kosztowny. Ważna jest pamięć. Wystarczy podarować dziadkom drobiazgi. Może to być pudełko ulubionych czekoladek, aromatyczna kawa lub herbata. Jeżeli chcemy podarować słodycze, musimy upewnić się najpierw, czy nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne wykluczające spożywanie słodyczy. 

Ciepła odzież

Dobrym pomysłem mogą być ciepłe swetry, szaliki, skarpety, ciepłe kapcie, przytulne koce. Każdy wnuk najlepiej wie, co sprawi radość jego dziadkom. Warto kierować się gustami dziadków i zwrócić uwagę na to, czy dana rzecz będzie przydatna i praktyczna. Odzież i różnorodne akcesoria to prezent, z którego dziadkowie będą korzystać latami.

Kubek lub poduszka z napisem

Ciekawym pomysłem są też kubki, filiżanki oraz poduszki z napisem „dla ukochanej Babci” i „dla ukochanego Dziadka”. Taki prezent będzie zawsze przypominał o wnukach, dziadkowie będą ciepło myśleli o wnukach pijąc kawę czy herbatę. Dobrym prezentem jest książka ulubionego autora, płyta z ulubioną muzyką lub inne prezenty związane z hobby i zainteresowaniami dziadków. 

Ważne jest opakowanie prezentu

Wręczając prezenty, trzeba zadbać o ich opakowanie. Nie można dawać prezentu bez opakowania. Bardzo ważna jest forma, w jakiej wręcza się prezent. Każdy z nas wie, jaką frajdę sprawia odpakowywanie prezentu. Opakowanie pozwala dłużej trwać magii niespodzianki. 

Staranne opakowanie to połowa sukcesu. Do podarunku warto dołączyć kartkę z odręcznie napisanymi życzeniami.  

Prezent można przygotować samodzielnie

Jeżeli nie wiemy, co kupić, można samodzielnie przygotować prezent. Można z tej okazji upiec ulubione ciasto babci i dziadka. Najmłodsze dzieci najczęściej wręczają dziadkom samodzielnie przygotowane laurki. Pamiętajmy, że najlepszym prezentem jest czas poświęcony dziadkom. Starajmy się więc poświęcać im jak najwięcej czasu i jak najwięcej im pomagać. 
« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.