Jeden wóz, trzy wydarzenia. Wpierw witali, dziś wręczali kluczyki, będą jeszcze święcić

Podobno każdy powód do świętowania jest dobry. A zakup wozu strażackiego aż do potrójnego. Druhowie z Kowali Księżych wpierw hucznie witali nowy nabytek, dziś uroczyście wręczono im do niego kluczyki, czeka ich jeszcze poświęcenie wozu. Tak jakby nie można było tego zrobić za jednym razem?

Zakup wozu strażackiego dla każdej jednostki jest wydarzeniem bardzo ważnym. Jednakże czy trzeba aż trzykrotnie to świętować? Nowy nabytek zawitał do ochotników 7 sierpnia, wtedy to uroczyście go witali. Dziś kolejny raz został zaprezentowany światu tyle, że w blasku fleszy i w otoczeniu lokalnych vipów oraz kandydatów w jesiennych wyborach. Na ziemię gminy Turek po raz pierwszy zawitał Zbigniew Hoffmann wojewoda wielkopolski, kandydat do sejmu. Okazji nie omieszkał również wykorzystać lokalny polityk Ryszard Bartosik również startujący w październikowych wyborach.

Przed świetlicą wiejską oficjalnie w towarzystwie druhów, lokalnych samorządowców przecięto wstęgę oraz wręczono prezesowi jednostki Zygmuntowi Białasowi kluczyki do średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo  FLD3C – Jesteśmy świadkami niecodziennego wydarzenia. W końcu taki nowy samochód dla jednostki OSP nie zdarza się u nas często – mówił wójt Karol Mikołajczyk, dodając że pomysł zakupu wozu zrodził się niespełna rok temu. 23 maja otrzymano promesę na zakup samochodu o wartości 760 tys. zł, z czego 250 tys, zł to dotacja z MSWiA, 120 tys. zł środki z WFOŚiGW w Poznaniu, a 390 tys. zł to już wkład własny gminy Turek. Następnie pod koniec czerwca rozpisano przetarg, a już w lipcu podpisano umowę na samochód. Do garażu wjechał na początku sierpnia. OSP w Kowalach Księżych zyskała nowy samochód o lepszych parametrach technicznych niż ten poprzedni. 10-letni MAN z kolei będzie służył ochotnikom z OSP Cisew.

Z kolei Komendant Powiatowy PSP w Turku Piotr Pietrucha dziękując za zaangażowanie druhom i życząc aby wóz służył przez długie lata nie tylko do ćwiczeń, ale i ratowania życia mieszkańcom gminy i powiatu mówił:

Wasza skuteczność została potwierdzona po raz kolejny. Wasze zmagania, wysiłki, profesjonalizm jest dostrzegany od wielu lat. Macie bardzo krótkie czasy wyjazdów, dbacie o sprzęt który posiadacie, posiadacie badania lekarskie – także PSP bardzo cieszy się, że ma takiego partnera w postaci OSP w Kowalach Księżych. W zeszłym roku wprowadziliśmy jednostkę do powiatowego wsparcia, który jest częścią wojewódzkiego obwodu operacyjnego. Dzisiejszy zakup to też ogromne wsparcie dla całego województwa wielkopolskiego. Jest to samochód na miarę XXI wieku z napędem 4×4.

Na tym nie koniec świętowania zakupu nowego nabytku, bo jak zapowiadano druhów czeka jeszcze jedno związane z nim wydarzenie, a mianowicie poświecenie wozu strażackiego.


Tagi: , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.