Radny Pionke o fałszu w ulotce SLD

Turek. Sesja Rady Miejskiej

Szanowni Państwo,
w ostatnich dniach do mieszkańców ul. 650-lecia i ul. Dąbrowskiego dotarła ulotka z informacją, iż trwający remont tych ulic to zasługa radnych SLD. Informacja ta jest NIEPRAWDZIWA i wymaga mojego zdecydowanego sprostowania.

Jestem związany z tą częścią miasta od ponad 30 lat. Prowadzę tu m.in swoją działalność gospodarczą, w której na co dzień spotykam się z mieszkańcami. Startując do rady miasta chciałem wyjść naprzeciw problemom lokalnej społeczności. Dlatego w kampanii wyborczej w 2014 r. starałem się dotrzeć i osobiście porozmawiać z każdym z mieszkańców w/w ulic. Zapewniałem wówczas, że jeśli zostanę wybranym radnym, dołożę wszelkich starań, by przyczynić się do przebudowy ulic 650-lecia i Dąbrowskiego. Ten remont był jedną z najważniejszych rzeczy poruszanych przez wyborców w trakcie naszych spotkań i stał się głównym celem mojej obecności w radzie.

Po wyborach, od 2015 roku systematycznie składałem kolejne interpelacje, wnioski do budżetu oraz indywidualne zapytania do burmistrza miasta w tej sprawie. Ostatecznie, dzięki głosom całej koalicji, tzn. radnym PiS, radnym Ziemi Turkowskiej oraz burmistrza miasta remont stał się faktem. Co więcej, w grudniu 2017 r. zbierałem dalsze podpisy mieszkańców ul. Dąbrowskiego w sprawie dodatkowego remontu części powiatowej tej ulicy (od Armii Krajowej do przychodni). Interpelacje w tej sprawie skierowałem do starosty, który w odpowiedzi zapewnił mnie, że remont ten będzie przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Tym samym, dzięki moim stanowczym i systematycznym działaniom mój główny cel, czyli remont ulic 650-lecia i Dąbrowskiego zostanie wkrótce zrealizowany. Obiecałem to mieszkańcom w trakcie kampanii i cieszę się, że słowa dotrzymałem.

Nie mogę przy tym pozostać obojętny wobec nieuczciwej i niczym nieuzasadnionej próby przypisania sobie zasług w tej sprawie przez radnych SLD, którzy w ostatnich latach nie wykazywali zainteresowania oraz w aktywny sposób nie wspierali starań mieszkańców i moich w/w sprawie.

Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim, którzy na kolejne moje apele nie pozostali obojętni i pomogli w realizacji celu. Mam nadzieję, że wyremontowane ulice będą długo i dobrze służyć wszystkim mieszkańcom.

Z poważaniem,
Jerzy Pionke
Radny Miasta Turku

Ulotka SLD (przebudowa ul. Dąbrowskiego w Turku)

ulotka SLD


Tagi: , , ,

« Styczeń 2021 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.