Kaczki Średnie. Babciu, Dziadku… dobrze, że jesteście

Kaczki Średnie. Dzień Babci i Dziadka

Babcie i dziadkowie są różni, ale warto pamiętać, że tak samo kochają wszystkie wnuczęta. Dziś maluchy, przedszkolaki, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich rozdawały im buziaki i uśmiechy.

We wtorek do świetlicy wiejskiej przez swoje wnuczęta zostały zaproszone babcie oraz dziadkowie na swoje coroczne święto. Mało kto wie, że święto babć obchodzone jest w Polsce od 1964 toku. Pierwsza wzmianka pojawiła się w czasopiśmie Kobieta i Życie. W roku 1966 Express Wieczorny ogłosił 21 stycznia Dniem Babci, później także ogłoszono Dzień Dziadka – o czym przypomnieli prowadzący spotkanie Sebastian Kaczmarek i Zachariasz Walaszczyk.

Dziś całe grono społeczności szkolnej spotkało się aby zaprezentować swoje talenty. Zarówno mali, jak i ci trochę starsi przygotowali wiesze i piosenki, tańce oraz skecze, które były wyrazem podziękowania za obecność, opiekę i wsparcie które dziadkowie udzielają każdego dnia.

Z kolei pogody ducha i młodości serca w zmaganiu się z trudnościami codziennego życia życzyła Agnieszka Augustyniak dyrektor SP im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich.

Jesteście skarbem wielu rodzin. Życzę abyśmy przez kolejne lata mogli się tutaj wspólnie spotykać. A wnukom życzę abyśmy mogli wykorzystywać ten potencjał, który w państwu jest i który możemy doświadczać.


Tagi: , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.