Władysławów. Pierwsze koty za płoty, czyli pierwszy etap niezwykłych międzynarodowych wakacji za nami…

Władysławów. Międzynarodowe wakacje

Stowarzyszanie „Koniczynka” z Władysławowa wspólnie z Przedszkolem Gminnym we Władysławowie z końcem roku szkolnego rozpoczęło realizację projektu International Education for Kindergartens. “Pierwsze koty za płoty, a wraz z nimi pojawiły się nowe doświadczenia” – informuje władysławowskie stowarzyszenie. 

Projekt polegał na prowadzeniu zajęć dla przedszkolaków przez wolontariuszy pochodzących z różnych stron świata. Niemałą niespodzianką dla mieszkańców gminy był pobyt wolontariuszek z Australii, Tajlandii i Turcji: Connie Ou, Naporn (Nuey) Phuasuwan i Bilge Ateş

– to przesympatyczne, otwarte i odważne dziewczyny, które przez dwa tygodnie mieszkały w życzliwym domu pani Danuty Skubiszewskiej. Natomiast od poniedziałku do piątku wolontariuszki prowadziły zajęcia z władysławowskimi przedszkolakami.

Dzieci podczas zajęć zdobyły wiedzę na temat krajów i kultur, z których pochodziły wolontariuszki. Zostały zapoznane z Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 6 „Czysta woda i warunki sanitarne”. Uczyły się nowych słów w języku angielskim, a przede wszystkim zdobyły wierne przyjaciółki. Connie, Bilge i Nuey zwracały uwagę na nadzwyczajną spostrzegawczość i mądrość przedszkolaków.

Podczas pobytu wolontariuszki mogły też odwiedzić ciekawe miejsca związane z historią Władysławowa, a także miasta leżące w pobliżu. Odwiedziły Kłodawę, Uniejów i Licheń. Zostały też oprowadzone po ważnych dla władysławowian miejscach.

Obok wspaniałych doświadczeń najmłodszych mieszkańców, bardzo ważnym aspektem pobytu gości było ogromne zaangażowanie wielu mieszkańców gminy w to, aby dziewczyny czuły się we Władysławowie jak w domu.

Ogromnie dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację wolnego czasu naszych gości. Wspaniałe gesty poparcia naszych działań, jakie dali miejscowi przedsiębiorcy i osoby prywatne, pozwoliły nam na właściwą realizacje polskiego powiedzenia: „Gość w dom, Bóg w dom”.

Celem projektu jest wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów. Zadanie realizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC Poznań pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Władysławów.

źródło: A.P.

 


Tagi: , ,

« Listopad 2019 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
wt 19

Turek. Zbiórka używanych zabawek

6 listopada - 2 grudnia
wt 19

Wystawa “Nasza Polska w sercu Władysławowa”

11 listopada godz. 10:00 - 11 grudnia godz. 18:00
wt 19

Wystawa. „Turek 2019” – triennale

15 listopada - 31 grudnia
śr 20

Turek. Biesiada Piosenki z myszką

20 listopada godz. 16:00 - 18:00
czw 21

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.