Kaczki Średnie. Pamiętając o starszych, chorych i samotnych

W parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich w niedzielę, 16 grudnia zapachniało świętami. Stało się tak z inicjatywy ks. proboszcza Pawła Zalewskiego oraz Parafialnego Zespołu „Caritas” z prezes Anną Majewską na czele. Mając w sercu słowa św. Jana Pawła II iż „człowiek najpełniej afirmuje siebie, dając siebie”, realizując przykazanie miłości, już po raz siódmy zorganizowano spotkanie opłatkowe dla około 120 starszych, chorych i samotnych parafian.

Spotkanie rozpoczęło się mszą św. celebrowaną przez ks. proboszcza, który w homilii zwrócił w szczególności uwagę na radość życia, która może być naszą siłą wewnętrzną, gdyż „radość w Panu jest waszą ostoją” (Neh 8,10b). Mamy radować się z różnych doświadczeń, ufając w Bożą pomoc i Jego doskonały plan.

Po nabożeństwie wszyscy zaproszeni udali się do Sali Bankietowej „Finezja” w Kaczkach Średnich. W gronie gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu, którzy swoim wsparciem przyczyniają się do organizacji parafialnej wigilii oraz innych przedsięwzięć Parafialnego Zespołu „Caritas”. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Turecki, Wójt Gminy Turek, zastępca Wójta Gminy Przykona, przewodniczący Rady Gminy Turek oraz radni z Gminy Przykona, Gminy Turek i Miasta Turek.

Czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa gromadzi nas przy wspólnym stole, w atmosferze dobroci i życzliwości i właśnie takich radosnych, spokojnych świąt życzyła wszystkim Anna Majewska. Samorządowcy życzyli na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, by w naszych sercach Jezus rzeczywiście się narodził, by był to czas rodzinnych spotkań oraz by przez cały Nowy 2019 Rok towarzyszyła nam nadzieja narodzenia.

Ksiądz proboszcz podziękował paniom z Zespołu „Caritas” za wrażliwość i zaangażowanie w organizację uroczystości wigilijnej oraz różnych akcji charytatywnych, za poświęcanie swojego czasu, by dzielić się dobrocią serca. Podziękował również wszystkim darczyńcom za ofiarność.

Następnie wszyscy wsłuchali się w opis narodzenia Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza, by po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu kolędy połamać się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijnym stole była okazja, by podyskutować o minionym czasie, powspominać, nacieszyć się wspólnym spotkaniem.

Dopełnieniem duchowej uczty było przedstawienie Bożonarodzeniowych Jasełek przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich. Nie zabrakło również świątecznych podarunków.

Widząc radość i wzruszenie na twarzach seniorów, osób chorych i samotnych po raz kolejny doświadczyliśmy, jak ważne jest organizowanie takich spotkań.

Nasza misja wspólnych spotkań to gest miłości wobec drugiego człowieka, bowiem powtarzając za Papieżem Franciszkiem „świat mówi nam, abyśmy byli silni i niezależni, nie troszcząc się zbytnio o tych, którzy są samotni lub smutni, odrzuceni lub chorzy, jeszcze nienarodzeni lub umierający. Nasz świat potrzebuje rewolucji miłości”.

G.K.

 


Tagi: , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.