Kalina Rylska z sukcesem na konkursie artystycznym w Kaliszu

Kalina Rylska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku doskonale zaprezentowała się na XV Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka. Podczas XV jubileuszowej gali otrzymała I nagrodę w kategorii recytacja.

Kalina jest uczennicą klasy 6c turkowskiej “Jedynki” i na konkurs przygotowała trzy wiersze Włodzimierza Pietrzaka: „Geneza opowieści”, „Nokturny”, „Błękitność uśmiechu”. Podczas sobotniej gali laureatka miała okazję zaprezentować raz jeszcze jeden z wybranych wierszy przed szerszą publicznością. To nie pierwszy recytatorski sukces Kaliny. Mamy nadzieję, że kolejne przed nią.

Organizatorem konkursu pn. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” była Fundacja “Pro Arte Christiana”. Autorzy najlepszych prac plastycznych i fotograficznych, a także najlepsi recytatorzy wierszy Włodzimierza Pietrzaka odebrali atrakcyjne nagrody. Laureatom pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca przyznano książki i wydawnictwa albumowe z imiennymi dedykacjami, banknoty i monety kolekcjonerskie, słuchawki audio, zegarki i pobyty weekendowe z opiekunem w atrakcyjnych częściach Polski, słodkie upominki.

W konkursie w kategorii plastyka wyróżnienie otrzymała Kalina Szewczyk z klasy 4a.

Gratulujemy!


Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.