Turek. Pijany jechał kradzionym autem

Kontrola policji (fot.. KWP Olsztyn)

Policjanci z Turku zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem VW Transporter mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie kontroli okazało się, że 40-letni mężczyzna chwilę wcześniej ukradł samochód, którym się poruszał.

W piątek, 8 lutego około południa policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego turkowskiej komendy na ul. Konińskiej w Turku zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki VW Transporter. Badanie alkotestem wykazało aż 1,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje 2,85 promila.

Gdy policjanci wykonywali czynności z zatrzymanym mężczyzną okazało się, że właściciel VW zgłosił jego kradzież. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej pijany 40-latek wykorzystując nieuwagę właściciela wsiadł do samochodu i odjechał. Na szczęście nie ujechał daleko, został zatrzymany przez policjantów i wyeliminowany z ruchu.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i kradzieży pojazdu. W trakcie przesłuchania przyznał się do stawianych zarzutów. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Turek

Tagi: , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.