Karatecy pracowali nad techniką i kondycją w Pobierowie

XXIX obóz sportowy  Karate Shinkyokushinkai przeszedł do historii. Tym razem 140 karateków spotkało się w Pobierowie, w Ośrodku  Sportowym „Młodzi Herosi”.  Głównym celem było przygotowanie zawodników do nowego sezonu sportowego i praca nad techniką i kondycją.

W programie obozu dużo czasu przeznaczono na doskonalenie techniki kata, które było trenowane w ośmiu grupach z podziałem ze względu na pasy. Każdy dzień rozpoczynał się porannym rozruchem, który pomagał się przebudzić i naładować baterie na cały dzień. Były poranki, gdzie treningi odbywały się nad morzem na plaży, jak i również na miejskiej hali sportowej.

Nie tylko treningi

Był też turniej w siłowaniu na ręce czy przeciąganiu liny między grupami, zakończony nagrodami. Tradycyjnie odbył się chrzest na samuraja dla 70 karateków, którzy pierwszy raz przyjechali na obóz. Nie było im straszne przechodzenie po torze z różnymi przeszkodami. Było również wieczorne disco, grill i grupowe tańce oraz kabarety w grupach zakończone super nagrodami.

W ramach regeneracji między treningami obozowicze korzystali z plażowania i kąpieli morskich pod okiem doświadczonych ratowników WOPR. Uczestnicy otrzymali obozową koszulkę z super grafiką i czepek zapewniający bezpieczeństwo. W ostatni dzień odbył się na plaży nocny trening w godzinach od 1.00 do 2.00. Przyniósł on wiele wrażeń i wzbudził super emocje. Ten test odwagi i dyscypliny zaliczyli wszyscy uczestniczący w obozie.

Egzaminy i pogawędki z psychologiem

80 najlepszych karateków zaliczyło egzamin na wyższe stopnie zakończony walkami kontaktowymi, które były na bardzo wysokim poziomie. W ramach zajęć profilaktycznych odbyło się kilka spotkań z psychologiem dziecięcym. W trakcie zajęć p. Daria podpowiadała, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i uzależnieniem od smartfonów i komputerów. Po dziewięciu dniach wszyscy wyjeżdżali z podniesionym czołem, dzielni i odważni.  Zajęcia prowadzili medaliści Mistrzostw Polski, uczestnicy Mistrzostw Świata i doświadczeni szkoleniowcy z Okręgowego Związku Karate w Poznaniu.

Już  niebawem w Kielcach odbędzie się obóz szkoleniowy dla młodzieży i dorosłych, a także egzamin na czarne pasy oraz kolejne zgrupowanie OZK Poznań, tym razem w Karkonoszach. Zapisy już ruszyły.

materiał nadesłany


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.