Pęknięcie w PSL. Seńko za Macierewiczem, Przygoński przeciw

Krzysztof Przygoński i Mariusz Seńko

Sprawa przyszłości byłego Domu Dziecka poróżniła działaczy PSL. Zarząd powiatu przedłożył radzie powiatu projekt uchwały o przekazaniu nieruchomości na rzecz WOT w drodze darowizny. Zarząd w głosowaniu nie był jednomyślny: starosta Seńko (PSL), wicestarosta Kałużny (PiS) oraz Jan Konieczny (niez.) głosowali “za”; przeciwny był Krzysztof Przygoński (PSL), a Wojciech Rusek (PSL) był nieobecny na tym posiedzeniu zarządu.

W sierpniu poseł PiS Ryszard Bartosik publicznie wezwał zarząd powiatu do nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz Wojsk Obrony Terytorialnej. 1 września 2017 r. dowódca WOT na piśmie złożył taki wniosek do władz powiatu. Poseł Bartosik jeszcze kilkakrotnie wywierał polityczną presję na starostę i zarząd powiatu.

Początkowo lider PSL nie wykluczał żadnego rozwiązania, ale deklarował, że ewentualne przekazanie nieruchomości uzależnione być powinno od dofinansowania przez wojsko technikum w Kaczkach Śr. i/lub turkowskiego szpitala. Kilkanaście dni temu starosta Seńko wraz z Krzysztofem Przygońskim informowali opinię publiczną, iż dopuszczają jedynie formułę użyczenia nieruchomości, bez przenoszenia prawa własności na rzecz wojska.

Starosta Mariusz Seńko kapituluje przed PiSem

Po spotkaniu z przedstawicielami WOT starosta przedłożył członkom zarządu powiatu projekt uchwały o przekazaniu Domu Dziecka w drodze darowizny. Zaskakujące jest jak szybko Mariusz Seńko zmienia swoje poglądy w tej sprawie. Postawa i decyzje starosty nie są w interesie ani społeczności powiatu, ani samorządu powiatowego. Starosta i ci członkowie zarządu, którzy głosowali za nieodpłatnym przekazaniem wielomilionowej nieruchomości muszą liczyć się w przyszłości z postawieniem im zarzutów przynajmniej o niegospodarność.

Podnoszone argumenty o zwiększonych wpływach podatkowych z tytułu stacjonowania w Turku batalionu WOT są politycznym i demagogicznym mydleniem oczu. Do tej pory nikt nie przedstawili żadnych, nawet szacunkowych danych o zwiększonych wpływach z podatków, które miałyby zrekompensować wyzbycie się przez powiat wielomilionowego majątku.

Komisja Budżetowa negatywnie opiniuje przekazanie Domu Dziecka w drodze darowizny

Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Budżetowa nie poparła projektu uchwały przedkładanego przez starostę. W głosowaniu Mariusza Seńko poparła jedynie Zofia Gruszczyńska (PSL). Przeciwni byli: Krzysztof Przygoński (PSL), Marian Marczewski (SLD) oraz Dariusz Młynarczyk (PO).

Na dzisiejszej sesji poznamy stanowisko pozostałych radnych. Szczególnie interesująca będzie decyzja Wojciecha Ruska, który był nieobecny na posiedzeniu zarządu, gdy ten głosował za darowizną na rzecz wojska.

Dariusz Młynarczyk


Tagi: , , , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.