Kino TUR. Repertuar na kwiecień 2022 r.

Kino TUR. Repertuar na kwiecień

Turkowskie kino TUR zaprasza na nowe pozycje filmowe. Repertuar na kwiecień zapowiada się interesująco. Znajdziemy m.in. takie tytuły jak: Potworna rodzinka 2; Mój dług; Zając Max; Sonata, Za duży na bajki; Bunkier Strachu; Tajemnice Dumbledore`a; Marzec `68.

Weekend 01 – 04 kwietnia 2022 r.

Potworna rodzinka 2

01 – 04.04 | godz. 1700 | Niemcy / Wlk. Brytania 7 L

Reż. HolgerTappe Obsada: Jessica Brown Findlay, Emily Carey, Nick Frost

Komedia / animacja / familijny
Po ostatnich przygodach rodzina Wishbone’ów wróciła do normalnego życia pełnego mniejszych i większych kłopotów. Mały Max jako najniższy w klasie znów musi znosić żarty kolegów, a nastoletnia Fay nie może się pogodzić z faktem, że jej koleżanki są bardziej utalentowane. Tata znów tonie w morzu zawodowej nudy, a mama próbuje wykrzesać iskierkę ciepła, by rozpalić ogień domowego ogniska. Mimo to Wishbone’ów nie może zabraknąć na ślubie ich ukochanej Baby Jagi z upiornie uroczym Renfieldem. Niestety uroczystość zakłóci wtargnięcie Mili Starr Łowczyni Potworów, która sprzed samego ołtarza porwie wystrojoną Babę Jagę. W tej sytuacji rodzinka znów musi stać się potworna! Max wilkołak, Fay mumia, mama wampirka i tata Frankenstein wraz z triem nieodłącznych nietoperzy gotowi są stawić czoła nie tylko Mili Starr, ale całej jej przerażająco idealnej rodzinie, która najwyraźniej ma coś do potworów.

Czas projekcji 1:43 h

Mój dług

01 – 04.04 | godz. 19.00 | Polska 15 L

Reż. Denis Delić, Bogusław Job Obsada: Bartosz Sak, Piotr Stramowski, Olga Bołądź

Dramat / obyczajowy
Młody przedsiębiorca Sławomir Sikora prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka, Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami…

Czas projekcji 1:40 h

Weekend 08 – 11 kwietnia 2022 r.

Zając Max: Misja Pisanka

08 – 11.04 | godz. 1700 | Niemcy 6 L dubbing

Reż. Ute von Münchow-Pohl. Obsada: Senta Berger, Friedrich von Thun, Katharina Strasser

Animacja
Młody, ale odważny Zając Max zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będzie mógł odkryć super moce, które pozwolą mu chronić Wielkanoc. Niestety tuż przed pierwszym treningiem dzieje się coś niewyobrażalnego – Złota Pisanka, które jest źródłem całej świątecznej magii, traci swój blask i staje się czarna… Nadchodząca Wielkanoc jest w wielkim niebezpieczeństwie! Za wszystkim stoi były uczeń Zajęczej Akademii oraz dobrze wszystkim znana rodzinka lisów, która ostrzy swoje kły i pazurki na tegoroczne pisanki. Max wspólnie ze swoją najlepszą przyjaciółką zrobią wszystko co w ich mocy, aby ocalić Wielkanoc. Jedynym ratunkiem okazuje się jeden z lisów. Czy można zaufać komuś, kto na co dzień obnosi się z rudą kitą? Oto początek wielkiej przygody, ale też lekcji o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna!

Czas projekcji 1:16 h

Sonata

08 – 11.04 | godz. 1900 | Polska 13 L

Reż. Bartosz Blaschke. Obsada: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat

Obyczajowy / biograficzny
Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

Czas projekcji 1:58 h

Weekend 22 – 25 kwietnia 2022 r.

Za duży na bajki

22 – 25.04 | godz. 1700 | Polska 7L.

Reż. Kristoffer Rus. Obsada: Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski

Familijny
Pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie. Historia opowiedziana jest językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieciaków, jej młodzi bohaterowie walczą o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłość.

Czas projekcji 1:46 h

Bunkier strachu

22 – 25.04  |  godz. 1900  |  Włochy / Francja 15L.

Reż. Roberto Zazzara. Obsada: Gaia Weiss, Lorenzo Richelmy, Mark Ryde

Horror
Laura (Gaia Weiss) bierze udział w niezwykłej grze, której uczestnicy są zamknięci w ogromnym, wiekowym bunkrze i wcielają się w jedynych ocalałych z nuklearnej zagłady. Kiedy w trakcie rozgrywki dochodzi do serii niewytłumaczalnych wypadków, a pomysłodawca gry znika w tajemniczych okolicznościach, organizatorzy podejmują decyzję o przerwaniu zabawy i ewakuacji. Nie wszystkim jednak udaje się uciec i za bramą bunkra pozostaje garstka uwięzionych. Gdy pozostawieni sami sobie ludzie zaczynają umierać jeden po drugim, szybko staje się jasne, że ktoś lub coś paranormalnego toczy z nimi własną, pokrętną rozgrywkę, która z godziny na godzinę zamienia się w desperacką walkę o przetrwanie.

Czas projekcji 1:32 h

Weekend 29 kwietnia – 02 maja 2022 r.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

29.04 – 02.05 | godz. 1630 | USA 10 L. dubbing

Reż. David Yates. Obsada: MadsMikkelsen, EddieRedmayne, Jude Law

Fantasy / przygodowy
Profesor AlbusDumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne).

Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Czas projekcji 2:22 h

Marzec `68

29.04 – 02.05 | godz. 1915 | Polska 15 L.

Reż. Krzysztof Lang. Obsada: Vanessa Aleksander, Bartosz Gelner, Ignacy Liss, Edyta Olszówka

Romans / historyczny
Film „Marzec’68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o konflikcie społecznym i politycznym, zapoczątkowanym przez demonstracje studenckie. Wspomniane wydarzenia polityczne są oglądane oczami młodych bohaterów, którzy z biegiem czasu coraz bardziej angażują się w walkę, którą podjęła polska młodzież studencka.

Strajk na Uniwersytecie Warszawskim w obronie relegowanych studentów nieoczekiwanie dla władzy jak i dla samych strajkujących przerodził się w ogólnopolski bunt przeciwko władzy komunistycznej, przeciwko cenzurze, przeciwko metodom sprawowania władzy.

Czas projekcji 2:00 h

Repertuar na kwiecień. Kino zastrzega sobie prawo do zmian.


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.