Kolejny skok PiS. Poseł Bartosik nie przyznaje się do swoich ludzi?

Sesja Rady Powiatu Tureckiego (2018-01-31)

Prawo i Sprawiedliwość jest nienasycone. Czystki kadrowe przeprowadza bez słowa uzasadnienia. Jedyne co ulega zmianie, to fakt, że PiS zaczyna wstydzić się swoich działań i/lub ludzi.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu nieoczekiwanie zgłoszono propozycję zmiany porządku obrad poprzez dodanie punktu o powołanie nowego członka rady społecznej działającej przy SP ZOZ w Turku. Po trzech latach, a na rok przed upływem kadencji, swojego przedstawiciela w radzie postanowił wymienić wojewoda. Pismem z 8 marca 2018 r. poinformował starostę o swojej decyzji, nie podając jednak żadnego uzasadnienia.

Starosta wojewodzie nie odmawia

Sesja odbyła się 23 marca. Pismo od wojewody wpłynęło na tyle wcześnie, że można było ten punkt wprowadzić do porządku obrad normalnym trybem, czyli powiadomić radnych z kilkudniowym wyprzedzeniem. Z niewiadomych powodów starosta lub przewodniczący rady postanowił działać z zaskoczenia. Radni, poza członkami Komisji Zdrowia, o decyzji wojewody dowiedzieli się na samej sesji. Nie wszystkim nawet przedłożono projekt uchwały. Czyżby chciano ukryć wstydliwy fakt i poprzez zaskoczenie nie wywoływać dyskusji nad tą propozycją?

Rada społeczna czy już raczej nie? Poniżej wyciąg z ustawy o działalności leczniczej

Członkowi rady społecznej przysługuje zwolnienie z wykonywania obowiązków w ramach stosunku pracy na czas uczestniczenia w posiedzeniach rady społecznej.

Za udział w posiedzeniach rady społecznej jej członkowi przysługuje rekompensata w wysokości utraconych zarobków, jeżeli z powodu uczestnictwa w posiedzeniu rady pracodawca udzielił członkowi na ten czas zwolnienia z wykonywania obowiązków pracowniczych bez zachowania prawa do wynagrodzenia.

Aktywny działacz PiS z zaskoczenia oddelegowany do rady społecznej szpitala

Nowym członkiem rady społecznej został Grzegorz Wojtczak członek zarządu PiS w Turku oraz wiceprzewodniczący Solidarności w kopalni Adamów.

Podczas sesji na pytanie radnego Dariusza Młynarczyka czy wojewoda proponuje członka zarządu PiS w Turku poseł Bartosik nie odpowiedział. Na następne pytanie radnego Młynarczyka czy poseł wstydzi się swoich ludzi, Ryszard Bartosik także nie odpowiedział. Milczał także wicestarosta Dariusz Kałuży, który także zasiada w zarządzie PiS i jest dawnym kolegą Grzegorza Wojtczaka z kopalnianej Solidarności.

Wniosek z całej sytuacji można wysnuć taki, że poseł Ryszard Bartosik oraz wicestarosta Dariusz Kałużny wstydzą się znajomości z Grzegorzem Wojtczakiem.

W głosowaniu nad powołaniem Grzegorza Wojtczaka udział wzięło 17 radnych. Dwóch głosowało przeciw (Dariusz Młynarczyk i Marian Marczewski), a radna Krystyna Szkudlarek-Graczyk wstrzymała się do głosu.


Tagi: , , , , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.