Lament jest stąd – wieczór pełen niespodzianek

Na ekranie Lech Lament

„Lament jest stąd” to tytuł projektu, który w całości został poświęcony lokalnemu artyście – Lechowi Lamentowi. Zaplanowano szereg działań upamiętniających 45-lecie pracy twórczej, jednego z najbardziej znanych i cenionych, turkowskich poetów.

W minioną niedzielę, na scenie kameralnej Stowarzyszenia Przystań, odbyło się wyjątkowa uroczystość – benefis 45-lecia pracy twórczej lokalnego poety – Lecha Lamenta. Było to kolejne, kulturalno-animacyjne działanie, jakie Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zorganizowała we współpracy z partnerami.

Zorganizowano warsztaty poetyckie dla młodzieży z Lechem Lamentem, podczas których młodzi poeci mieli możliwość porozmawiania o swoich utworach. Efektem pracy warsztatowej jest publikacja „Świat wierszem pisany”. Zawiera ona zarówno utwory uczestników poetyckich zajęć, jak i samego prowadzącego.

Odbyły się także warsztaty teatralne, które poprowadziła aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego – Bożena Remelska. Młodzież uczestnicząca w spotkaniach uczyła się między innymi aktorskiej interpretacji utworów poetyckich. Obok zajęć warsztatowych powstał również niezwykły film „Lech Lament – wielki poeta w małym mieście”, będący reportażową opowieścią o poecie.

Lament jest stąd

Jednak najważniejszym wydarzeniem zrealizowanym w ramach projektu był uroczysty benefis 45-lecia pracy twórczej Lecha Lamenta. Poprowadziła go dziennikarka Radia Eska Małgorzata Piontke wraz z Jackiem Sukowskim. Podczas wyjątkowego i pełnego wzruszeń wydarzenia, osoby zgromadzone w siedzibie Stowarzyszenia Przystań miały możliwość zobaczyć efekty wszystkich projektowych inicjatyw.

Na scenie kameralnej wystąpili uczestnicy warsztatów teatralnych w aktorskich interpretacjach wierszy, świętującego jubileusz poety. Podczas wydarzenia odbyła się także promocja powarsztatowej książki „Świat wierszem pisany”, którą każdy mógł bezpłatnie zabrać do domu. Jednym z najbardziej wzruszających momentów był premierowy pokaz filmu, opowiadającego o życiu turkowskiego poety.

Wieczór zakończył się koncertem Piotra Bukartyka, który wystąpił w specjalnym repertuarze przygotowanym dla turkowskiego artysty.

Projekt „Lament jest stąd ” jest częścią zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście”.


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.