Malanów. Dla Wiktora zebrano ponad 19 tys. zł. Jednak to wciąż za mało

Malanów. Zbiórka dla Wiktora Bergandy

Na terenie gminy Malanów mieszka Wiktor Bergandy, który wraz z rodzicami od 8 lat walczy z klątwą Ondyny. To genetycznie uwarunkowana, rzadka choroba, na którą na całym świecie cierpi kilkaset osób. Polega na błędnym funkcjonowaniu autonomicznej kontroli oddychania, co może być przyczyną bezdechu śródsennego, czyli zaprzestania oddychania w czasie snu. W minioną sobotę w Grąbkowie odbyła się zabawa charytatywna “Gramy dla Wiktora”, która była kulminacją trwającej zbiórki na operację wszczepienia stymulatora przepony. Łącznie udało się zabrać 19 111 zł. 

Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Malanowie oraz Rodzice Wiktora Bergandego, ucznia klasy IIb, składają serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację noworocznej zabawy charytatywnej i wsparli działania mające na celu uzbieranie funduszy, koniecznych do przeprowadzenia operacji chłopca. Dziękujemy Władzom Samorządowym, Rodzicom, przedstawicielom instytucji i firm oraz wszystkim darczyńcom za obecność i pomoc. Dzięki tej akcji udało się uzbierać 19 111zł. Jesteśmy wdzięczni za każdy, okazany, nawet drobny gest. Ponieważ potrzebna jest ogromna kwota (łącznie ok. 400 000), zapraszamy do współpracy i pomocy w organizacji kolejnych przedsięwzięć.

Niestety zebrana kwota to wciąż za mało na przeprowadzenie kosztownej operacji, która odmieniłaby życie nie tylko Wiktora, ale i jego najbliższych. Dlatego przy pomocy Fundacji Siepomaga.pl rozpoczęła się kolejna zbiórka do udziału, w której serdecznie zapraszamy.

 


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.