Mobilna gra terenowa „Słodka afera w Turku”. Do wygrania tablet

Mobilna gra terenowa "Słodka chwila w Turku" (plakat)

Mobilna gra terenowa. W najbliższy piątek, 9 października, turkowska biblioteka zaprasza do udziału w premierowej rozgrywce mobilnej gry terenowej „Słodka afera w Turku”. Gra skierowana jest do drużyn, które współtworzyć mogą całe rodziny. Nie liczyć się będzie wiek uczestników. Warunkiem jest udział przynajmniej jednej osoby dorosłej. Na zwycięskie grupy czekają atrakcyjne nagrody – tablety oraz popularne gry planszowe.

Aby wziąć udział w zabawie należy wcześniej zapisać swoją drużynę, osobiście w siedzibie organizatora (Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5) lub telefonicznie – 632785134.

Mobilne gry terenowe to ostatnimi czasy bardzo modne formy rozrywki. Łączą w sobie elementy klasycznej gry miejskiej z możliwościami technologicznymi jakie daje aplikacja ACTION TRACK, instalowana na smartfony i tablety. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych miejskich zakamarków, drużyny będą musiały rozwiązywać pojawiające się na ekranach urządzenia zadania.

Fabuła „Słodkiej afery w Turku” opiera się na książce „Złodziej widmo” jednego z najbardziej tajemniczych pisarzy dla dzieci – Svena Jonssona. Choć w grze znajdzie się dużo wątków z książkowej historii, uczestnicy rozgrywki nie muszą znać jej treści. Zadania bowiem odnosić będą się do wiedzy ogólnej lub wymagać będą kreatywności przy ich rozwiązywaniu. Warto dodać, że grę pod okiem profesjonalistów współtworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, biorąc udział w specjalistycznym trzydniowym szkoleniu.

Jak wziąć udział w mobilnej grze terenowej?

Aby wziąć udział w grze wystarczy zapisać wcześniej swoją drużynę. Można zrobić to osobiście w siedzibie biblioteki lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer (63) 278 51 34). A w dniu rozgrywki należy pobrać na swój telefon aplikację ACTION TRACK (telefon musi posiadać dostęp do internetu). O godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5) udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki. Najlepsze drużyny, które jako pierwsze uporają się ze wszystkimi wyzwaniami, osiągając przy tym najwyższą ilość punktów, zdobędą atrakcyjne nagrody. Między innymi na zwycięską grupę czeka TABLET i popularne gry planszowe. Podczas rozgrywki nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą Wolontariusze z Miejskiego Centrum Wolontariatu w Turku, pomagać będą także w problemach technicznych.

Tuż po zakończeniu rozgrywki, na uczestników czeka niezwykłe spotkanie z pisarzem Rafałem Witkiem, który wyjątkowo dużo wie o Svenie Jonssonie oraz książce „Złodziej widmo”. Wtedy też nastąpi wręczenie nagród zwycięskim drużynom.

Mobilna gra terenowa „Słodka afera w Turku” jest częścią projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.