Na kontroli drogowej tym razem ulotki i pouczenia zamiast mandatów

Na kontroli drogowej tym razem ulotki i pouczenia zamiast mandatów

W ramach działań profilaktycznych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku w trakcie kontroli drogowych przypominają o zmianach w przepisach ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych kontroli rozdają ulotki informacyjne, które adresowane są zarówno do kierowców, jak i pieszych.

W ramach kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego funkcjonariusze prowadzą działania informacyjne na terenie powiatu tureckiego. Kampania ma na celu przypomnienie najważniejszych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Policjanci w trakcie prowadzonych kontroli rozdają ulotki informacyjne, które adresowane są zarówno do kierowców, jak i pieszych. Mundurowi przypominają o bezpiecznej jeździe i rozważnym korzystaniu z przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze poprzez tego typu działania chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Oprócz samych kierowców, ważne jest też uświadamianie pasażerów oraz bliskich, którzy również są narażeni na udział w zdarzeniach drogowych i ich nieoczekiwanych skutkach.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i rozwagę na drodze.

Kampania społeczna organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn. „Czy to Cię tłumaczy?”, to działania ukierunkowane na dążenie do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez prawidłowe zachowania użytkowników dróg. Założeniem projektu jest uświadomienie uczestnikom dróg, że każdy z nich, dzięki niewielkim zmianom w swoim zachowaniu na drodze, może poprawić swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych. Działania te są adresowane do kierowców oraz pieszych.

Fot.: KPP Turek

Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.