“Nie jesteśmy trędowaci” zapewnia Małgorzata Wojtasik

Turek. Sesja rady miejskiej - Małgorzata Wojtasiak

Niedawno zakończyły się wybory do rad samorządów osiedlowych. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że się takowe odbędą. “My panie burmistrzu nie jesteśmy inni od wszystkich, nie jesteśmy trędowaci. My po prostu mamy innego zarządcę, którego pan burmistrz nie toleruje.”- Mówiła na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Turku zniesmaczona sytuacją Małgorzata Wojtasik. Przewodnicząca Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Smorawińskiego 3 zarzuciła włodarzowi, iż z premedytacją nie zostali o nich poinformowani. 

Zazwyczaj wyborom rad osiedlowych towarzyszy niska frekwencja. Mieszkańcy nie są nimi po prostu zainteresowani. Ci zaś co są i chcieliby w nich uczestniczyć, jak się okazuje nie mieli, jak twierdzą ku temu okazji.

W związku z wyborami do samorządów osiedlowych mieszkańców informujemy, że jako jedyni, a mianowicie bloki zarządzane przez zarządce Romana Kurpisza z Sieradza nie zostały powiadomione o terminie wyborów tych samorządów. Konkretnie samorząd nr 3, który obejmuje nasze bloki – to są bloki Smorawińskiego 1, 3, Armii Krajowej 22 i Stawickiego 9 – mówiła Małgorzata Wojtasik.

Przewodnicząca wspólnoty oznajmiła, że zarządca nie został poinformowany, a w klatkach żadnego z bloków nie było obwieszczeń. Spotkało się to ze stanowczym protestem skutkującym powiadomieniem wojewody wielkopolskiego. W piśmie wspólnoty mieszkaniowej z dnia 7 czerwca czytamy:

W związku z zaistniałą sytuacją podejmujemy próbę unieważnienia wyborów w związku z brakiem powiadomienia pisemnego 4 bloków zarządzanych przez R. Kurpisza.

Jak zapewnia Małgorzata Wojtasik wszystko dzieje się za zgodą i za pełną świadomością burmistrza Romualda Antosika.

... i zostało zrobione z pełną premedytacją. My panie burmistrzu nie jesteśmy inni od wszystkich, nie jesteśmy trędowaci. My po prostu mamy innego zarządcę, którego pan burmistrz nie toleruje. Jeżeli pan burmistrz myśli, że będziemy tolerować takie zachowanie i podejście do mieszkańców, to muszę powiedzieć, że jest pan w wielkim błędzie – podkreśliła na sesji.

Niewiedza kosztuje. W tym przypadku brak swoich reprezentantów w radzie samorządu osiedla

Burmistrz nie był obecny w danym momencie podczas obrad. Głos zabrał Jerzy Kurzawa informując, że ogłoszenia dotyczące wyborów do samorządów osiedli były wywieszone w całym mieście, w miejscach publicznych

–  więc nie rozumiem absolutnie zarzutu, że któraś wspólnota nie została powiadomiona. Obwieszczenia wisiały na słupach ogłoszeniowych i wspólnoty o tym wiedziały – tłumaczył.

Jednak takie wyjaśnienie nie zadowoliło przewodniczącej wspólnoty. Stwierdziła, że informacja o wyborach powinna trafić do zarządcy na piśmie. Ja nie mam obowiązku ani nikt z mieszańców czytania obwieszczeń na słupach – mówiła, dodając, że wszystkich wspólnotach zarządzanych przez PGKiM i SM “Tęcza”, jak sama sprawdziła takie obwieszczenia zostały wywieszone.

Wiceburmistrz Kurzawa podkreślił, że nie ma obowiązku, żeby każdą wspólnotę mieszkaniową z osobna powiadomić o wyborach do samorządów osiedli.  Tutaj można tylko pochwalić zarządców, że swoich mieszkańców poinformowali o tym, bo nie byli informowani w sposób szczególny.

PS.

Poniżej załączamy zdjęcia nadesłane do redakcji Turek24. Pierwsze prezentujące pismo z Urzędu Miejskiego w Turku do prezesa SM “Tęcza” z prośbą o umieszczenie wyciągów z obwieszczeniami o wyborach do samorządów mieszkańców osiedli w klatkach bloków zarządzanych przez spółdzielnię. Drugie obwieszczenie jakie znalazło się na tablicach informacyjnych. Obwieszczenia informujące o wyborach znalazły się również na klatkach bloków SM “Rozwój” w Turku.


Tagi: , ,

« Październik 2019 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
nie 20

Kino TUR. Playmobil. Film

18 października - 21 października
nie 20

Kino TUR. (Nie)znajomi

18 października - 21 października
pt 25

Kino TUR. Wyprawa Magellana

25 października - 28 października
pt 25

Kino TUR. Wojna o prąd

25 października - 28 października

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.