PGKiM Turek stosuje prawo czy zwalcza konkurencję kosztem mieszkańców?

PGKiM Turek zwalcza konkurencję kosztem mieszkańców

“Wspólnota Mieszkaniowa ul. Smorawińskiego 1 trwale od 2017 roku stosuje wolny wylew wód na swój teren. Ma także zablokowany (zapiankowany) wlot do urządzeń deszczówki” – mówiła na wczorajszej sesji miejskiej Krystyna Błoniewska mieszkanka owej wspólnoty. Mimo to wspólnota wciąż otrzymuje faktury od przedsiębiorstwa za odprowadzanie wód. 

Zarządca tej wspólnoty, jak i wspólnoty ul. Smorawińskiego 3, wystosował pismo do PGKiM w sprawie odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenów bloków przez niego zarządzanych. Do dzisiaj jednak, jak wyjaśniła Krystyna Błoniewska nie otrzymał on na nie odpowiedzi.

“Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry”

W związku z brakiem informacji mieszkanka wspólnoty zawitała także na sesję rady miasta i poprosiła o interwencję w tej sprawie.  – Aby spółka w 100% miasta odpowiedziała na pismo konkretnie, rzetelnie i przejrzyście zgadnie z aktualną sytuacją na tych posesjach – mówiła.

Z przedstawionej przez nią informacji wynika, że jeden z wlotów został zablokowany 31 lipca 2018, drugi natomiast 7 marca 2019. Wcześniej nie było to możliwe, gdyż ulica była drogą powiatową i należności za odprowadzanie wód płaciło starostwo powiatowe. Obecnie PGKiM wciąż obciąża i wystawia faktury za wykonywane usługi, pomimo że wspólnota jest trwale odcięta od urządzeń spółki.

Niech ktoś w końcu wsłucha się w to i sprawdzi tę sytuację – prosiła. – Wloty zapiankowane, a w dalszym ciągu mamy za coś płacić. Nie wiemy za co? Bardzo prosimy o interwencję i pomoc.

Z wypowiedzią mieszkanki wspólnoty Smorawińskiego 1 można zapoznać się poniżej.

Prezes PGKiM Turek zasłania się tajemnicą handlową

Jeśli pani Krystyna spodziewała się, że otrzyma jakieś wyjaśnienie, to z pewnością zawiodła się. Głos zabrany przez obecnego na poniedziałkowej sesji prezesa PGKiM Mirosława Wypióra w owej sprawie nie rzucił nowego światła.

Sytuacja i historia jest dość długa. Ten konflikt i problem z rozliczeniem wspólnoty zarządzanej przez administratora spoza powiatu tureckiego trwa dość długo. My jesteśmy w sądzie we wszystkich możliwych instancjach. Wody Polskie instytucja, która została wyznaczona do tego, żeby sprawy rozstrzygać na linii odbiorca a spółka, która administruje kanalizacją deszczową, dwa razy się wypowiedziały na naszą korzyść. Jesteśmy w sądzie, poszczególne sprawy wygrywamy. Jesteśmy zgłoszeni do prokuratury, do wojewody, do UOKiK. Może na tę chwilę poczekajmy, aż te instytucje wypowiedzą się na temat tego problemu i będzie sprawa rozwiązana – mówił prezes PGKiM Turek.

Przy czym zasłaniając się tajemnicą spółki zastrzegł, że są to przede wszystkim kontakty między wspólnotą a przedsiębiorstwem i obowiązuje go tajemnica handlowa między dwoma podmiotami. W związku z czym nie jest upoważniony żeby wszystkie sprawy publicznie wyciągać i je rozstrzygać. Na pisma natomiast PGKiM chętnie odpowie.

Wniosek został przyjęty i jak zapewniła przewodnicząca rady Mariola Kadrzyńska-Siwek rada przyjrzy się tej sytuacji.


Tagi: , ,

« Październik 2019 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
nie 20

Kino TUR. Playmobil. Film

18 października - 21 października
nie 20

Kino TUR. (Nie)znajomi

18 października - 21 października
pt 25

Kino TUR. Wyprawa Magellana

25 października - 28 października
pt 25

Kino TUR. Wojna o prąd

25 października - 28 października

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.