O roślinach wśród roślin…lekcja przyrody w Pachnącej kwiaciarni

W dniach 16 i 17 listopada uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odbyli wirtualne lekcje przyrody w kwiaciarni. Tematem lekcji były rośliny wokół nas. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto uprawiać rośliny doniczkowe i o czym należy pamiętać, pielęgnując rośliny. 

Dzieci miały możliwość obejrzenia i poznania różnych roślin doniczkowych, takich jak paprotka, fikus, aloes, patyczak, sansewieria, skrzydło kwiat i juka. Z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o patyczaku i geranium. O tej ostatniej roślinie dowiedziały się, że jest to roślina lecznicza, a także wykorzystywana w kosmetyce. Czwartoklasiści dowiedzieli się, że rośliny oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, na przykład prezentowana paprotka i sansewieria. Dzieci zachwycone były ilością i różnorodnością zgromadzonych kwiatów.

Właścicielce kwiaciarni, pani Annie dzieci zadały mnóstwo pytań, na każde z nich uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Kwiaciarka podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą na temat roślin doniczkowych. Podpowiedziała dzieciom, że każdy kupiony kwiatek ma etykietę, na której krótko są napisane, jakie wymagania ma roślina. A także, że warto poczytać, np. w Internecie, jak zakupioną roślinę pielęgnować, aby odwdzięczyła się swoim pięknem.

Pani Ania zdradziła dzieciom tajemnicę, że kwiatki doniczkowe potrafią różne rzeczy komunikować. Służą do tego liście, które usychają i opadają albo żółkną.

Na koniec dzieci poznały kilka zasad, o których należy pamiętać, decydując się na uprawę kwiatów doniczkowych. Uczniowie dowiedzieli się,  że każdy kwiat ma swoje wymagania dotyczące rodzaju gleby, ilości światła i zapotrzebowania na wodę. Roślin nie należy przelewać ani przesuszać.

Kwiaciarka zaprezentowała też roślinę cytrusową – mandarynkę i roślinę egzotyczną – bananowca, które są niesamowicie efektowne, ale nie są łatwe w domowej uprawie.

Być może wizyta w kwiaciarni zachęci dzieci, choć odrobinę do tego, by pokusić się o posiadanie własnego kwiatka w swoim pokoju. Może to będzie któraś z roślin poznana podczas niezwykłej lekcji przyrody w kwiaciarni. Pani Anny serdecznie dziękujemy za uchylenie rąbka tajemnicy o kwiatach.

materiał nadesłany

Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.