Obdarowani piosenką, laurką i uściskami. Dzień Babci i Dzień Dziadka w Cisewie

Obdarowani piosenką, laurką i uściskami. Dzień Babci i Dzień Dziadka w Cisewie

Życzenia, wiersze, piosenki, laurki i uściski – tym wszystkim obdarowywani byli dzisiaj babcie i dziadkowie przez swe wnuczęta ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie.

23 stycznia, niejedno serce babci i dziadka zabiło szybciej w świetlicy wiejskiej w Cisewie. Licznie zgromadzeni bohaterowi dzisiejszego święta mieli okazję podziwiać umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie wychowanków placówki. Występy artystyczne rozpoczęli najmłodsi, czyli przedszkolaki piosenką z układem tanecznym “Babuniu i dziaduniu”. Później przyszedł czas na klasy I-III. Wpierw uczniowie wcielili się w dwanaście miesięcy składając życzenia na cały rok. Następnie pierwszoklasiści udowodnili, że wesołe jest życie emerytów, zwłaszcza kiedy tańczy się “Rock and roll”. Z kolei starszaki z oddziału przedszkolnego przygotowały dwa tańce “Trojak” i “Maryneczkę”. Nieco ich starsi koledzy z drugiej klasy zaśpiewali piosenkę “Ej, zagraj mi muzyko”. Chwilę potem scenę opanowali trzecioklasiści prezentując utwór “Babcia i dziadek patrzy na mnie”.

Życzenia popłynęły zarówno od społeczności szkolnej, jak i przybyłych gości w tym sekretarz gminy Turek Gabrieli Kolendy. Skierowane pod adresem babć i dziadków zawierały wiele ciepłych słów zdrowia, wszelkiej pomyślności, zadowolenia, miłości oraz wsparcia od swoich najbliższych.

Wiele pracy w przygotowanie uroczystości włożyli nie tylko uczniowie, ale i ich wychowawcy Marlena Dróżdż, Agata Dłoniak, Iwona Toda-Ogrodowczyk, Katarzyna Kossowska i Karolina Zając. Dyrektor szkoły Iwona Chrzęściewska szczególnie dziękowała rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz przewodniczącemu Rady Rodziców Tomaszowi Owczarkowi.


Tagi: , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.