Ochotnicy z Kowali Księżych mają nowego prezesa i zarząd

Wybory OSP Kowale Księże

Od soboty ochotnicy z Kowali Księżych mają nowego prezesa i zarząd. 11 września, podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego jednogłośnie wybrali nowe władze jednostki. Funkcję prezesa na lata 2021-2026 powierzono Ireneuszowi Kolendzie. 

W zebraniu uczestniczyli ponadto zaproszeni goście: Wójt Gminy Turek – Karol Mikołajczyk, Prezes Gminny OSP – Wacław Szajrych, Komendant Gminny OSP – Artur Pietroń oraz ksiądz Paweł Zalewski.

W roku 2020 strażacy uczestniczyli w akcjach ratowniczo-gaśniczych nie tylko na terenie gminy, ale także innych: Kawęczyn, Przykona, Dobra, Malanów oraz miasta Turek. Przy największej liczbie zdarzeń interweniowali druhowie, którzy również zostali wyróżnieni za czynny udział:

  • Łukasz Furmański
  • Mateusz Konciak
  • Robert Linka
  • Damian Linka
  • Hieronim Chrzuszcz
  • Zygmunt Białas
  • Arkadiusz Kolenda
Nowy zarząd wybrany

Ochotnicy postanowili obdarzyć zaufaniem Ireneusza Kolendę, wybierając go nowego prezesa. Wiceprezesem oraz naczelnikiem jednostki został Robert Linka. Drugim wiceprezesem Zygmunt Białas, z kolei Karol Czekała objął funkcję skarbnika a Michał Sobczak – sekretarza. Zastępcą naczelnika został Grzegorz Glapa, członkiem zarządu/gospodarzem Eugeniusz Linka. W skład Komisji Rewizyjnej weszli Marcin Marecki, Wiesław Wierczyński, Andrzej Pawlak.

Ustępujący prezes Zygmunt Białas pełnił funkcję tę funkcję przez 20 lat – jak podkreśla osp – dbając o każdy szczegół i dając z siebie zawsze 100% zaangażowania w to co robił. Na koniec podziękował on druhom, wójtowi Karolowi Mikołajczykowi a także nowo wybranemu prezesowi Ireneuszowi Kolendzie za duży wkład pracy, który poświęcił przy pozyskaniu pojazdów oraz sprzętu, który jednostka posiada na wyposażeniu.

Tu się wiele dobrego wydarzyło. Dzięki dobrej współpracy na linii jednostka-gmina, urząd gminy-rada gminy, Zarząd Gminny OSP udało nam się wiele zrobić w tej jednostce. Serdecznie dziękuję za dobrą współpracę – zaznaczył włodarz gminy.

Jednostka jest bardzo aktywna i skuteczna w różnych działaniach ratowniczo-gaśniczych. Udziela się także w akcjach charytatywnych, społecznych i kulturalnych, a kilkunastu druhów jest czynnymi dawcami krwi oraz osocza. Strażacy z Kowali Księżych bardzo sprawnie radzą sobie w pozyskiwaniu funduszy, dzięki czemu realizują projekty, w ramach których cały czas poprawiają swoje zaplecze sprzętowe.

Mamy nadzieję, że wspólnie podjęte decyzje i przeprowadzone rozmowy wpłyną na dalsza efektywność działalności i rozwoju naszej jednostki – podkreślają ochotnicy.


Tagi:

« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.