Od smaku zwycięstwa po gorycz porażki na Point Hunter Championship

Od smaku zwycięstwa po gorycz porażki na Point Hunter Championship

“Prawdziwego mistrza poznaje się nie po tym jak zwycięża tylko po tym jak przegrywa” – zaznacza Kamil Więcławek. Sobota 23 listopada była dla reprezentantów sekcji kickboxingu klubu Striker w Turku dniem obfitującym w emocje. Niektórzy poczuli zamak zwycięzstwa, inni gorycz porażki podczas Point Hunter Championship w Wołominie. Głównym organizatorem turnieju był Michał Majewski.

Ponad 250 zawodników z całej Polski rywalizowało na czterech matach. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbył się w formule Point Fighting. Przerywana walka z zastosowaniem technik ręcznych oraz nożnych na wszystkie strefy. Większość kategorii wiekowych i wagowych musiały odbyć się repasaże by wejść do walk eliminacyjnych.

Jako osoby biorące pierwszy raz w tak prestiżowych zawodach często musieliśmy walczyć o to by w ogóle dostać się do eliminacji. Lekko nie było, lecz bojowa postawa naszych zawodników, hart ducha i serce do walki pozwoliła najbardziej doświadczonym z nas zdobyć kilka medali – informuje trener Kamil Więcławek.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

  • Iwo Adamek – 1 miejsce,
  • Julian Marchewka – 2 miejsce,
  • Zuzanna Pawlic – 3 miejsce,
  • Daniel Hladchuk – 3 miejsce,
  • Aleksander Piaseczny – 3 miejsce (30 zawodników).

Wojciech Drewniak odpadał w ¼ finałów, a Sebastian Dzięcioł skończył rywalizację w ¼ finałów (26 zawodników). Oliwia Woźniak musiała uznać wyższość przeciwniczki i skończyła walki w ¼  finałów. Aleksander Grudziński dostał się do 1/8, gdzie przegrał z późniejszym zwycięzcą całej kategorii wiekowej (22 zawodników). Kornel Mruk odpadał z rywalizacji w 1/8, tak jak i Jakub Augustyniak skończył turniej na 1/8 finałów.

„Ważne jest umieć zwyciężać. Jednak najważniejsza jest umiejętność przegrywania”

W eliminacjach odpadli po ciężkich bojach następujący zawodnicy: Gabriel Marchewka, Julian Mruk, Gabrysia i Wiktoria Włodarczyk, Kornel Dziurzyński, Zuzanna Drewniak, Hubert Rabiega, Franio Galpiński, Adam Janas, Agata Kasprzak, Lena Więcławek, Oliwier Rosiak oraz Amelia Augustyniak.

Zdecydowana większość klubowiczów pierwszy raz uczestniczyła w zawodach tej rangi. Oprócz ścisłej kadry, 75 % drużyny pierwszy raz startowała w tego typu turnieju. Natomiast wszyscy rywalizowali na tak wysokim poziomie z zawodnikami Polskiego Związku Kickboxingu.

Tym razem trzeba przełknąć gorycz porażki, wrócić na salę gdzie trzeba będzie poprawić błędy i powrócić z podwójną mocą. Bowiem prawdziwego mistrza poznaje się nie po tym jak zwycięża tylko po tym jak przegrywa. Trzeba zaznaczyć że ta bardzo świeża drużyna wykazała się niesamowitą odwagą. Jako pierwsi z powiatu a podejrzewam, że i ze starego województwa konińskiego była na tego typu turnieju. Żaden klub wcześniej nie walczył w tej formule walki a wiadomo, że początki są bardzo trudne. Zwłaszcza jak się rywalizuje w narodowym związku sportowym a nie jakimś okręgu. Duma mnie rozpiera że mamy w naszym klubie tak odważne osoby – podkreśla trener.

Podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla Romualda Antosika burmistrza Turku oraz wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym, sportowym celom. Bez Was nie było by Nas! By szczyty zdobywać! Restauracja Pico Belo w Uniejowie, Dźwig Met – Tomasz Piaseczny,  Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, Angie Power Service – Dominik Raczyński, FPE Systems, InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT – Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil.


Tagi: , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.