BlogGospodarkaMalanówTemat dnia

Okresowy zakaz wstępu do lasu na pow. 109,9 ha w gm. Malanów

Nadleśnictwo Turek informuje o planowanym zabiegu ograniczania liczebności barczatki sosnówki z zastosowaniem środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu agrolotniczego (samolotu). W związku z tym obowiązywać będzie okresowy zakaz wstępu do lasu.

Zabiegi z zastosowaniem środka ochrony roślin FORAY 76B w dawce 2,5 l/ha planuje się przeprowadzić w terminie 24.04 – 31.05. br., w kompleksie leśnym zlokalizowanym w okolicach miejscowości Brody (Gmina Malanów) na polu zabiegowym zobrazowanym na załączonej mapie, na łącznej powierzchni 109,90 ha.

Na obszary objęte planowanym zabiegiem wprowadza się
okresowy zakaz wstępu do lasu w terminie od 24.04 – 31.05.2023.

Przedmiotem planowanego zabiegu jest barczatka sosnówka – groźny szkodnik drzewostanów sosnowych. Najpoważniejsze szkody wyrządzają gąsienice, które uszkadzając aparat asymilacyjny drzew zagrażają trwałości drzewostanów.

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegu, w tym do wglądu etykieta środka ochrony roślin FORAY 76B, dostępne są w biurze Nadleśnictwa Turek, a także w kancelarii leśnictwa Kotwasice oraz pod nr tel. 63 278 54 41 (nadleśnictwo), 604 487 276 (leśnictwo Kotwasice).

materiał prasowy: Nadleśnictwo Turek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =