PO w Turku zdecydowanie przeciw wyprowadzaniu Polski z UE

Zarząd koła PO Turek | od lewej od góry: Dariusz Młynarczyk, Mirosława Śmigaszewska, Piotr Rybarski | od lewej od dołu: Ewa Hirsz, Janusz Stryczniewicz, Elżbieta Michałowicz

Nowo wybrany zarząd koła miejskiego PO w Turku przyjął stanowisko, w którym zdecydowanie sprzeciwia się wyprowadzaniu Polski z Unii Europejskiej.

Platforma Obywatelska jest w trakcie wyborów wewnętrznych. Na razie zakończono wybory w kołach. Już jednak w najbliższą sobotę (23 X) wszyscy członkowie PO wybierać będą przewodniczącego partii. Do tego momentu obowiązki te pełni Donald Tusk. W wyborach bezpośrednich platformersi wybiorą także przewodniczącego regionu (województwa) i powiatu.

Warto podkreślić, że Platforma jest jedyną tak demokratyczną partią w Polsce. We wszystkich innych ugrupowaniach liderów wybiera się w sposób pośredni za pośrednictwem delegatów różnorakich ciał i organów. W PO wszyscy członkowie mają prawo głosować w wyborach przewodniczącego.

Zmienił się zarząd koła miejskiego PO w Turku

W wyniku wyborów dotychczasowego przewodniczącego koła Zbigniewa Korzeniowskiego zastąpił Dariusz Młynarczyk. Nowy zarząd liczy 6 osób. Zachowany został parytet płci. W zarządzie znalazły się trzy kobiety oraz trzech mężczyzn.

Skład zarządu koła miejskiego PO w Turku
  1. Dariusz Młynarczyk – przewodniczący,
  2. Mirosława Śmigaszewska – wiceprzewodnicząca,
  3. Piotr Rybarski – wiceprzewodniczący,
  4. Ewa Hirsz – członek zarządu,
  5. Janusz Stryczniewicz – członek zarządu,
  6. Elżbieta Michałowicz – sekretarz & skarbnik koła.
Zarząd koła PO Turek | od lewej od góry: Dariusz Młynarczyk, Mirosława Śmigaszewska, Piotr Rybarski | od lewej od dołu: Ewa Hirsz, Janusz Stryczniewicz, Elżbieta Michałowicz

Stanowisko zarządu PO Turek

Nowo wybrany zarząd koła miejskiego PO w Turku przyjął stanowisko, w którym zdecydowanie sprzeciwia się wyprowadzaniu Polski z Unii Europejskiej.

STANOWISKO

Platformy Obywatelskiej  w Turku

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich działań, mających znamiona marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej, prowadzących do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Platforma Obywatelska w Turku wyraża przekonanie, że wywołany przez ugrupowanie rządzące kryzys w stosunkach Polski z Unią Europejską jest sprzeczny z polską racją stanu a działania organów państwa podważają osiągnięcia Polski jako państwa członkowskiego.

Przyjęta strategia rządu Zjednoczonej Prawicy spowodowała wstrzymanie przekazania Polsce blisko 58 miliardów euro z Funduszu Odbudowy. Do  tej pory polski Krajowy Plan Odbudowy (KPO) nie uzyskał akceptacji ze strony Komisji Europejskiej. Niewykonywanie przez polski rząd wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) powoduje, że zagrożone są także wypłaty dla Polski ogromnych środków z budżetu Unii Europejskiej.

To z kolei oznacza:

brak środków na dopłaty bezpośrednie dla rolników,

brak środków na walkę ze zmianami klimatu,

brak środków na transformację energetyczną,

brak środków na samorządowe inwestycje.

Dotychczasowa polityka Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do zachwiania poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego i społecznego Polaków. Przynależność do Unii Europejskiej pozwala na wyrazistą prezentację i realizację naszych interesów,  jest gwarantem stabilności i pokoju w Europie oraz miejscem, gdzie wspólne decyzje dotyczące milionów obywateli Wspólnoty zapadają na zasadach dialogu i współpracy między państwami.


Tagi: , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.