Posłowie Lewicy z Gniezna i Łodzi na pikniku w Turku

Posłowie Lewicy z Gniezna i Łodzi na pikniku w Turku | z lewej. Tadeusz Tomaszewski, z prawej Tomasz Trela

Gnieźnieńscy działacze Lewicy, poseł Tadeusz Tomaszewski (SLD) oraz działacz młodzieżówki Kacper Parol byli inicjatorami Pikniku dla Przyszłości. W minioną sobotę, 12 września zawitali z tym pomysłem także do Turku.

W parku im. Konstytucji 3-Maja dołączył do nich łódzki poseł Lewicy Tomasz Trela (SLD). Przez kilka lat był wiceprezydentem Łodzi, a w ostatniej kampanii prezydenckiej dał się poznać jako szef sztabu wyborczego Roberta Biedronia. W pikniku udział wzięli też lokalni działacze SLD Marian Marczewski i Andrzej Kwiatkowski.

Piknik dla Przyszłości – jak podkreśla Kacper Parol – ma ona na celu budowę planu działania dla lokalnych społeczności. Nie brakuje rozmów o wspólnych problemach mieszkańców i szukania rozwiązań. Cykl wydarzeń trwa przez cały wrzesień, a na każdym z nich jest gość specjalny.

Poseł Tadeusz Tomaszewski wręczył legitymacje nowym asystentom społecznym: Emmie Szubert, konińskiej działaczce Młodej Lewicy (daw. Przedwiośnia) i Adamowi Nowakowi, rozwijającemu struktury młodzieżówki w Turku.

Poseł Trela zadeklarował również, że zagłosuje za tzw. piątką dla zwierząt, znaną jako indywidualna inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego. Projekt ustawy obejmuje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, czy ograniczenie możliwości uboju rytualnego.

Całe wydarzenie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Dopisała pogoda, pod bezchmurnym niebem panowała prawdziwie piknikowa atmosfera. Wydarzenie było świetną okazją do nawiązania dialogu społecznego. Było to otwarte spotkanie, na którym każdy mógł zadać pytanie i nawiązać dyskusję.

Na kolejne pikniki cyklu organizatorzy zapraszają do miast powiatowych okręgu wyborczego nr 37. Najbliższy odbędzie się w Słupcy 18 września, a gościem będzie Włodzimierz Czarzasty.
« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.