Potrzebna pomoc dla Wiktora Bergandy

Malanów. Gramy dla Wiktora

Początek roku to okazja do rozpoczęcia dobrych uczynków. Za kilka dni będzie kolejny finał WOŚP, ale poza tą ogólnoświatową akcją mamy też nasze lokalne, “małe” potrzeby. Na terenie gminy Malanów mieszka Wiktor Bergandy, który wraz z rodzicami od 8 lat walczy z klątwą Ondyny. 

Jest to genetycznie uwarunkowana, rzadka choroba, na którą na całym świecie cierpi kilkaset osób. Polega na błędnym funkcjonowaniu autonomicznej kontroli oddychania, co może być przyczyną bezdechu śródsennego, czyli zaprzestania oddychania w czasie snu. Oprócz lekarstw, wymaga dożywotniego wspomagania wentylacji podczas snu, a czasem w ciągu dnia, oraz stałej opieki lekarskiej. Najbardziej dokuczliwe są problemy z zasypianiem, częste budzenie się w nocy, ponieważ problemy z oddychaniem nasilają się właśnie w nocy.

Wiktor ma także chore serduszko i wszczepiony stymulator serca, dlatego pozostaje pod stałą opieką Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej w Poznaniu. Wymaga stałych zabiegów przez całą dobę, a postępowanie polega na systematycznym odsysaniu i obserwacji samopoczucia. Pomimo całodobowej stałej i starannej opieki mamy, nie można wykluczyć sytuacji, które doprowadzą do nagłego pogorszonego stanu zdrowia. Choroba w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie, a także uniemożliwia i ogranicza funkcje ruchowe chłopca w zwyczajnych sytuacjach życiowych. Chłopiec próbuje żyć normalnie, chodzi do szkoły z mamą, która czuwa przy nim nieustannie, całodobowo od 8 lat.

Istnieje możliwość, aby Wiktor żył bez respiratora. Umożliwiłaby to skomplikowana operacja wszczepienia stymulatora przepony, która jest bardzo kosztowna i niestety nierefundowana (ok. 400 000zł). Jest to kwota nieosiągalna dla rodziny Wiktora, dlatego rodzina szuka sposobów na zgromadzenie pieniędzy.

Dlatego też na koniec ferii w świetlicy wiejskiej w Grąbkowie zorganizowana zostanie charytatywna zabawa noworoczna. Ty też możesz oddech WIKTOROWI podarować! Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce funduszy, oraz do włączenia się w organizację i pomoc w tym przedsięwzięciu. Szczegóły na plakacie poniżej.


Tagi:

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
sob 25

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
sob 25
sob 25
sob 25

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.