Powiat nie płaci; zalania ulic będą się powtarzać?

Spór na linii PGKiM Turek - Powiat Turecki / Powiat nie płaci; zalania ulic będą się powtarzać?

Do tej pory spór na linii PGKiM – Powiat Turecki nie był zbyt uciążliwy dla mieszkańców. Z momentem zablokowania kanalizacji deszczowej na ul. Milewskiego i groźbie rozszerzenia tego rodzaju sankcji na inne drogi powiatowe sytuacja może ulec zmianie, chyba że powiat zacznie regulować swoje zobowiązania. Czy zalania ulic będą się powtarzać?

Poniżej publikujemy kolejny komunikat zarządu PGKiM

Drodzy Turkowianie, niestety Powiat Turecki jako zarządca dróg powiatowych, m.in. ulic Milewskiego, Dworcowej i Piłsudskiego, nadal nie wywiązuje się ze swojego obowiązku, polegającego na zapłacie za usługi odprowadzania wód opadowych lub roztopowych ze swoich ulic, świadczone przez PGKiM.

Niedawne opady pokazały, do czego doprowadziło niefrasobliwe podejście Powiatu Tureckiego do tego tematu. Niżej umieszczone zdjęcia przedstawiają zalaną ulicę Milewskiego w rejonie ronda im. A. Baszkowskiego oraz w pobliżu Zespołu Szkół Technicznych.

Mieszkańców Turku, będących właścicielami nieruchomości leżących wzdłuż ulic powiatowych informujemy, że Przedsiębiorstwo przystępuje do odcięcia kolejnych ulic.

Przedsiębiorstwo od dostępu do kanalizacji deszczowej nie odłączyło mieszkańców, ale tylko nie wywiązujący się ze swoich obowiązków Powiat Turecki. Dotąd odłączona została tylko ul. Milewskiego. Jeśli Powiat Turecki nadal nie będzie płacił za odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych ze swoich ulic tak jak inni odbiorcy usług, wkrótce zmuszeni będziemy odłączyć od sieci kanalizacji deszczowej kolejne ulice powiatowe. Nie będziemy ponosili kosztów za Powiat Turecki, ani nie będziemy innych odbiorców obciążać kosztami usług świadczonych przez PGKiM na rzecz Powiatu Tureckiego.
Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.