(Nie)bezpieczne wakacje

(Nie)bezpieczne wakacje | Policja, kontrola prędkości

Za nami pierwszy weekend wakacji. W tym czasie na drogach powiatu tureckiego policjanci odnotowali kilka bardzo poważnych naruszeń ruchu drogowego. Pierwsze dni wakacji pokazały lekkomyślne podejście niektórych kierowców do zasad ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozważna jazdę.

Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Od piątku 24 czerwca policjanci prowadzą wzmożone kontrole na wszystkich drogach naszego powiatu, aby podróżni, którzy rozpoczynają swój wypoczynek mogli czuć się bezpiecznie. Policjanci rozpoczęli akcję Bezpieczne wakacje.

Tylko od czwartku 23 czerwca funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kilku kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość oraz łamali przepisy ruchu drogowego narażających innych uczestników ruchu.

23 czerwca kierujący Seatem 21-latek wyprzedzał na skrzyżowaniu, nie zastosował się do znaku zakaz wyprzedzania oraz korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego. Spotkanie z policjantami zakończyło się nałożeniem mandatu w wysokości 2,5 tys. zł i 15 punktami karnymi.

24 czerwca kolejny 21-latek kierujący Mercedesm na ul. Chopina w Turku poruszał się z prędkością 117 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a sprawę znajdzie swój finał w Sądzie. Tego samego dnia w Smulsku kierujący Audi jechał poza terenem zabudowanym 149 km/h, czyli o 59 więcej niż obowiązuje w tym miejscu. Na tego kierowcę nałożono mandat 1,5 tys. zł i 10 pkt karnych. Także w piątek 24 czerwca kierujący Fordem Mustangiem przekroczył prędkość o 45 km/h i wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze nałożyli mandat 2 tys. zł i 13 pkt karnych.

26 czerwca inny mężczyzna kierujący Fordem Mustangiem jechał z prędkością 168 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 60 km/h. Na mężczyzna Funkcjonariusze nałożyli najwyższy mandat za przekroczenie prędkości czyli 2,5 tys. zł i 10 pkt karnych.

Funkcjonariusze drogówki wykorzystując nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz laserowe mierniki prędkości będą eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, dla których nie będzie taryfy ulgowej. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii.

Przypominamy, że policjanci będą zwracać uwagę czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego będą również kontrolować kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek oraz sprawdzać stan techniczny autobusów.

Fot. KPP Policja

Tagi: , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.