Powiatowa narada szkoleniowa jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego

Powiatowa narada szkoleniowa jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego

Jak co roku strażacy z jednostek Ochotniczych Strażacy Pożarnych powiatu tureckiego spotkali się na naradzie szkoleniowej. Gospodarzem narady była Ochotnicza Straż Pożarna w Turku.

Wśród zaproszonych gości na naradę znaleźli się: radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, Starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny, wójtowie, burmistrzowie i przewodniczący rad miast i gmin z terenu powiatu. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele zarządu wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, prezydium zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Turku, prezesi i komendanci zarządów gminnych OSP, druhowie odpowiedzialni za sprawy finansowe w jednostkach OSP, przedstawiciele służb, inspekcji z terenu powiatu.

Celem spotkania było pogłębianie wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt. Piotr Pietrucha podczas spotkania omówił zagadnienia operacyjne oraz dotacje dla OSP w roku ubiegłym. Następnie podsumował działalność ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu w roku 2018. Ponadto zastępca Dowódcy JRG przedstawił druhom OSP zagadnienia dotyczące minimalizacji zagrożeń dotyczących profilaktyki nowotworowej w ramach akcji „zdrowy ratownik”, „NIE dla raka w straży”. Mogą być one wykorzystywane w codziennej służbie oraz w remizach OSP dla poprawy własnego bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Turku przeprowadzili szkolenie dotyczące zmiany przepisów, które obowiązują od 1 stycznia 2019 roku. Każda organizacja w tym stowarzyszenie musi złożyć zeznanie CIT-8 elektronicznie, posługując się płatnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poruszono również zagadnienia dotyczące składania bilansu, sprawozdań finansowych w jednostkach OSP.

źródło: KP PSP w Turu/mł. kpt Jacek Erkiert, foto: mł. bryg Krzysztof Kubiak

Tagi: , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.