Zgrzyt na uroczystości przekazania samochodu strażackiego. Marszałek zaproszony na ostatnią chwilę

Na ostatnią chwilę wystosowano zaproszenie dla Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystego przekazania strażakom nowego pojazdu, na który samorząd wojewódzki przekazał niebagatelną kwotę aż 210 tys. zł nie był obecny Marek Woźniak. Powód? Marszałek otrzymał zaproszenie mailem zaledwie dzień wcześniej w godzinach popołudniowych.

Państwowa Straż Pożarna w Turku wzbogaciła się o nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu był możliwy dzięki dofinansowaniu głównie ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Także lokalne samorządy mniejszymi wkładami wspomogły zakup pojazdu.

Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5,9/40/4 zbudowany został na podwoziu firmy MAN. Jego zabudowę wykonała firma Stolarczyk z Kielc. Pojazd posiada wbudowany zbiornik wody o pojemności 5900 l oraz zbiornik ze środkiem pianotwórczym o pojemności 600 l. Jest wyposażony w autopompę o wydajności 4000 l/min, linię szybkiego natarcia oraz maszt oświetleniowy. Nowy samochód jest przystosowany do poruszania się w trudnym terenie poprzez możliwość załączenia napędu na 2 osie wraz z reduktorami.

Przekazanie pojazdu dla straży pożarnej jak event wyborczy posła PiS

W uroczystości przekazania pojazdu udział wzięło wielu zaproszonych gości. Nie wszystkich jednak organizatorzy zaprosili z odpowiednim wyprzedzeniem. W komendzie przy ul. św. Floriana stawili się:

  • Ryszard Bartosik – poseł,
  • Dariusz Młynarczyk reprezentujący Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka,
  • Jolanta Ratajczak – prezes WFOŚiGW w Poznaniu,
  • Arkadiusz Przybyła – zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
  • Dariusz Kałużny – starosta turecki,
  • Grzegorz Ciesielski – prezes OSP w powiecie tureckim,
  • samorządowcy z gmin powiatu,
  • prezesi jednostek OSP i inni.

Zaskakujący przebieg miała sama uroczystość, gdzie w głównej roli wystąpił poseł Ryszard Bartosik (PiS). To o tyle zaskakujące, że do zakupu pojazdu specjalnie niczym się nie przyczynił. Dodatkowo w swoim przemówieniu poruszał wątki stricte polityczne o decyzjach rządu PiS.

Nietypowo wyglądało uroczyste przecięcie wstęgi. Pomimo obecności przedstawicieli wszystkich darczyńców do tej symbolicznej czynności zaproszono jedynie reprezentantów środowiska PiS: posła, panią prezes, starostę oraz komendantów PSP.

Marszałek województwa zaproszony w ostatniej chwili

Na ostatnią chwilę zaproszenie dla marszałka wystosował Komendant PSP w Turku. Zaproszenie dla Marka Woźniaka wysłane zostało dzień wcześniej w godzinach popołudniowych. Takie nieprofesjonalne i w sumie lekceważące zapraszanie jednego z głównych donatorów nie mogło zostać niezauważone. Było to celowe działanie czy brak profesjonalnej organizacji?

Reprezentujący marszałka województwa dyrektor Dariusz Młynarczyk podkreślił, iż zaproszenie wysłane zostało zbyt późno, by Marek Woźniak mógł osobiście wziąć udział w uroczystości.

Pan Marek Woźniak planował osobiście być na uroczystości przekazania samochodu dla PSP w Turku. Niestety zaproszenie dla Marszałka Województwa Wielkopolskiego wysłane zostało dopiero wczoraj o godz. 15.00. Wywołało to niemałe zdziwienie, gdyż pozostali goście, w tym nawet lokalne media, zaproszone zostały kilka dni wcześniej. Ze zrozumiałych względów marszałek nie mógł już zmienić swojego kalendarza. Stąd tutaj już tylko moja obecność mogła być możliwa – podkreślił dyrektor Młynarczyk i kontynuował dalej.

Strażacy cieszą się olbrzymim szacunkiem i uznaniem w oczach społeczeństwa. Dlatego warto i należy wspierać straże pożarne. Nie uchyla się od tego Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Każdego roku przekazuje znaczące środki na doposażenie OSP. W tym roku była to kwota 8 mln złotych. Samorząd województwa dofinansowuje również Państwową Straż Pożarną. W tym roku przeznaczył na to ponad 500 tys. złotych. A na zakup tego turkowskiego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego przekazał kwotę 210 tys. złotych. Warto o tym pamiętać.

Zakup nowego pojazdu sfinansowali:
WFOŚiGW w Poznaniu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, powiat turecki, gmina Turek, gmina Przykona, gmina Malanów, gmina Dobra, gmina Kawęczyn, gmina Tuliszków, gmina Władysławów, MP Production sp. z o.o., Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek.

Tagi: , , , , , , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.