Bezpłatnie przekazują maseczki i rękawiczki. Są tacy co to krytykują

Samorząd Osiedla nr 2 - akcja rozdawania maseczek oraz rękawiczek

Koronawirus rozprzestrzeniania się w Polsce. W całym kraju brakuje maseczek, a także jednorazowych rękawiczek. Z pomocą ruszyły prywatne osoby, przedsiębiorcy i społecznicy. Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku rozpoczął akcję bezpłatnego przekazania środków ochronny osobistej wśród mieszkańców.

Maseczka nie zastąpi mycia rąk i przestrzegania innych zaleceń higienicznych. Stanowi dodatkowe zabezpieczenie w spowalnianiu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Maseczki i rękawiczki przekazane mieszkańcom ul. Młodych

Samorząd Osiedla nr 2 w Turku akcję rozdawania maseczek i rękawiczek rozpoczął w środę, 1 kwietnia na ul. Młodych. Chętnych nie brakowało, spora grupa mieszkańców zaopatrzyła się w środki ochrony osobistej.

Trudno w to uwierzyć, ale znaleźli się tacy, którym akcja pomocy bardzo przeszkadzała. Dzięki „anonimowej mieszkance” zyskała rozgłos medialny na skalę regionu. W jednym z telewizyjnych kanałów informacyjnych pojawił się artykuł, w którym to czytamy „do redakcji dotarł anonimowy list mieszkanki Turku. Kobieta zwróciła uwagę na bezprawną i być może niebezpieczną praktykę”.

Sugerowano ponadto w nim, że akcja została zawieszona i „nie wiadomo dokąd trafią nierozdane środki ochronne”.

Samorząd Osiedla nr 2 na rzecz walki z COVID-19

Nic bardziej mylnego. Zarząd osiedla czwartkową akcję na ulicach Spółdzielców oraz Kączkowskiego przeprowadził, tylko że w innej formie niż dzień wcześniej. Maseczki i rękawiczki zostały rozdane. O akcji zostały powiadomione odpowiednie służby policja i sanepid.

Warto pomagać

Inicjatywę wsparli przedsiębiorcy i osoby prywatne. Część maseczek przekazanych została przez firmę Dżak-Mar oraz panią Katarzynę Brzóskę.

Cieszymy się, że coraz więcej osób widzi nasze działania i nam pomaga. W czwartkową akcję zaangażowali się Nikola Grzesik oraz Jacek Bystry z Pracownia Fryzur – Turek. To kolejny raz kiedy Jacek wspiera nasz samorząd. Przekazane przez niego vouchery wspomogły nasz ubiegłoroczny festyn “Z ekologią na TY”. Dziękujemy naszym wolontariuszom. Wyrazy podziękowania należą się także policji, która pomogła i dopilnowała przestrzegania wprowadzonych z początkiem kwietnia nakazów – podkreśla Samorząd Osiedla nr 2.

Ponadto dziękuje on za wszelkie przejawy wdzięczności – jest nam miło za tyle ciepłych słów jakie od Was otrzymaliśmy. Dodając – za słowa krytyki akcji rozdawania maseczek i rękawiczek również dziękujemy. Pamiętajcie jesteśmy i będziemy z Wami – informuje samorząd.

To, jak potrzebne są takie akcje świadczy fakt, że Samorząd Osiedla nr 2 otrzymuje wciąż wiele pytań i próśb o kolejne maseczki i rękawiczki. Jak zapewnia nie pozostanie na nie obojętny.


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.