Samorządowcy walczą o głosy. Który ma szansę zostać Osobowością Roku 2019?

Głosami mieszkańców Wielkopolski pięciu samorządowców z powiatu tureckiego ma szansę zdobyć tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Plebiscyt, jak co roku organizuje Głos Wielkopolski. Na „ringu” bój o głosy toczą vipy lokalnej sceny politycznej Romuald Antosik, Ireneusz Augustyniak, Dariusz Kałużny, Cezary Krasowski oraz Karol Mikołajczyk.

Aby móc zawalczyć o finał wojewódzki, a być może i ogólnopolski muszą wpierw stoczyć walkę na arenie powiatu. Zwycięzca bowiem tego etapu przechodzi do kolejnego. W pierwszej rundzie znaleźli się włodarze miasta Turku, powiatu, oraz gmin Brudzewa, Malanowa, a także Turku.

Romuald Antosik (Burmistrz Miasta Turku)

Nominowany za: reprezentowanie interesów mieszkańców miasta Turek i realizację działań mających na celu rozwój miasta

Ireneusz Augustyniak (Wójt Gminy Malanów)

Nominowany za: profesjonalne wypełnianie obowiązków zawodowych, dbanie o bezpieczeństwo w gminie oraz za to, że przebrany za Mikołaja odwiedził dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie rozdając im słodycze.

Dariusz Kałużny (Starosta Powiatu Tureckiego)

Nominowany za: profesjonalne kierowanie starostwem i wypełnianie wielu funkcji społecznych

Cezary Krasowski (Wójt Gminy Brudzew)

Nominowany za: organizację corocznych dożynek w gminie i integrację mieszkańców

Karol Mikołajczyk (Wójt Gminy Turek)

Nominowany za: jednoczenie mieszkańców i modernizację dróg.

Na chwilę publikacji artykułu prowadzi 116 głosami Romuald Antosik, za nim z 13 głosami Dariusz Kałużny. Na trzecim miejscu, jak na razie plasuje się Cezary Krasowski z liczbą punktów 7.

Wyznacznikiem płatne SMSy?

Opisy nominacji niewiele mówią o samym kandydacie, czy jego zasługach. Na stronie GW nie widać również przez kogo dana osoba została nominowana. Co się natomiast tyczy samego głosowania, to w plebiscycie głos może oddać każda osoba mająca telefon komórkowy, czy dostęp do internetu. Konkurs polega bowiem na wysyłaniu wiadomości SMS, czy też wykupieniu tzw. kredytów. Obie formy związane z oddaniem głosu są jednak płatne. Głosujący może wysłać więcej niż jeden SMS, zatem sam kandydat może zwiększyć swoją szansę na wygraną wysyłając odpowiednią liczbę wiadomości. Oczywiście nie musi oznaczać to, że tak będzie. Biorąc jednak pod uwagę formę głosowania należy zadać sobie pytanie czy warto brać udział w konkursie, gdzie wyznacznikiem staje się SMS? W regulaminie plebiscytu znalazł się nawet zapis wyniki głosowania nie muszą odzwierciedlać obiektywnego zapatrywania społecznego na kwestie, których dotyczy plebiscyt. 

Który kandydat ma szansę zostać Osobowością Roku 2019?

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do środy, 12 lutego 2020 r. do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.


Tagi: , , , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.