Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku zaprosił na Drzwi Otwarte

Dziś, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku przedstawił swoją ofertę dydaktyczną podczas organizowanych Drzwi Otwartych. Placówka stanęła otworem dla wszystkich zainteresowanych edukacją dzieci niepełnosprawnych. Przede wszystkim jednak była to okazja aby spotkać się z wychowawcami oraz uczniami, którzy się w niej uczą i mają szansę na rozwój.

Od sześciu lat ośrodek stwarza możliwość nauki, wychowania i opieki dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie, które ze względu na obniżony poziom intelektualny, deficyty rozwojowe nie są w stanie realizować obowiązku szkolnego w szkołach masowych. W ośrodku funkcjonuje szkoła podstawowa specjalna dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Jest i zasadnicza szkoła zawodowa specjalna dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, szkoła przysposabiająca do pracy oraz grupy wychowawcze. Do ośrodka mogą uczęszczać uczniowie z lekką, umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną, a także dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami sprzężonymi. Organizowane są również indywidualne zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz nauczanie indywidualne dla dzieci, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uczęszczać do szkoły.

Spacerkiem po szkole

Podczas Drzwi Otwartych był czas na zadawanie pytań, rozmowy z nauczycielami, a także “spacer po szkole” specjalnie przygotowaną ścieżką dydaktyczną. Taka forma prezentacji nie tylko dawała możliwość poznania przekrój różnorodnych form i metod pracy w placówce, ale i zachęcała do uczestnictwa w przygotowanych zajęciach.

Wszyscy, którzy pojawili się w tym dniu już od wejścia mogli podziwiać liczne trofea, medale czy też puchary i nagrody zdobyte przez wychowanków placówki. Dla dzieci przewidziano ciekawe atrakcje od zabawy z animatorem, zaplatanie wianków, po terapię z alpakami czy też dogoterapię. Chętnych nie brakowało do wzięcia udziału w zajęciach gospodarstwa domowego, gdzie wypiekane były gofry. Ponadto można było także dowiedzieć się co nieco o zakładaniu własnego ogródka i to zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Czwartkowe popołudnie uatrakcyjniła dodatkowo wizyta druhów z OSP w Turku. Zaparkowali oni bowiem, na terenie ośrodka swoje wozy strażacki. W trakcie spotkania zaś ochotnicy zaznajamiali zainteresowanych ze sprzętem.

Z zaproszenia na wydarzenie skorzystali m.in. starosta turecki Dariusz Kałużny, prowadząca Alpakamię w Szyszyńskich Holendrach – Marta Pietrzykowska, właścicielka Zagrody Edukacyjnej w Olszówce – Ewa Dzieran – Hadław, animator zabaw dziecięcych i właścicielka firmy Event Marzeń – Nikola Osińska oraz terapeuta z Fundacji Ama Canem z Łodzi – Andrzej Niedzielski.


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.