Festyn rodzinny Lipcowe Nepomuki w Piętnie

Festyn rodzinny Lipcowe Nepomuki w Piętnie (2019)

Nie po raz pierwszy festyn rodzinny Lipcowe Nepomuki zgromadził tłumy mieszkańców, nie tylko z gm. Tuliszków. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspólnota w Piętnie. Paniom ze stowarzyszenia udało się pozyskać bardzo wielu sponsorów, dzięki czemu festyn obfitował w liczne konkursy z nagrodami.

Lipcowe Nepomuki – oryginalna nazwa pikniku intryguje wszystkich, którzy nie są wtajemniczeni skąd się wzięła. W parku w Piętnie znajduje się odnowiona figura św. Jana Nepomucena. Jest on patronem chroniącym przed powodziami i wzburzonymi wodami, a także patronem mostów, przepraw czy życia rodzinnego. Według tradycji ludowej jest świętym, który chroni pola i zasiewy zarówno przed powodzią, jak i suszą. I właśnie od nazwiska świętego aktywne mieszkanki Piętna nazwały swój lokalny piknik rodzinny.

Stowarzyszenie Wspólnota w Piętnie chociaż jest młodą, dwuletnią organizacją, ale za to prężnie działającą. Panie, bo to one tworzą “Wspólnotę”, doliczyły się już 50 członkiń stowarzyszenia. Nic więc dziwnego, że wśród licznych konkursów i atrakcji z nagrodami największym zainteresowaniem cieszył się konkurs kulinarny. Sześć zespołów, które utworzyły członkinie i sympatyczki stowarzyszenia, przygotowało smaczne potrawy z pierogami w tle.

Mieszkańcy Piętna oraz ich goście mogli skosztować:

  1. pyrczoka z sałatką ziemniaczaną;
  2. kluski śląskie z sosem grzybowym;
  3. roladę ziemniaczaną z niespodzianką i sałatką ziemniaczaną;
  4. placki ziemniaczane;
  5. pyzy ziemniaczane z mięsem, kotlet i sos pieczarkowy;
  6. kopytka z kapustą i grochem.

Najwięcej głosów zebrał zestaw przygotowany przez Grażynę Wawrzyniak i Halinę Wszędybył. Kopytka z kapustą i grochem były naprawdę smaczne. Wyniki konkursu kulinarnego ogłosiła prezes Stowarzyszenia Wspólnota w Piętnie Barbara Kościankowska.

 

Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego (plik audio)

Tagi: , , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.