Władysławów. Festyn rodzinny z chylińskimi druhami

OSP Chylin. Festyn rodzinny

Tradycyjnie już na początek wakacji w pierwszą sobotę lipca OSP Chylin zorganizowała festyn rodzinny dla mieszkańców wsi i okolic. Na wszystkich, którzy przybyli tego dnia na plac przy remizie czekało wiele atrakcji. Na najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz możliwość przejażdżki kucykiem. Zorganizowano także wiele konkursów dla dzieci i dorosłych, odbyły się także konkurencje rodzinne, jak tor przeszkód dla dziecka i rodzica.

Dorośli tak mężczyźni jak i kobiety mogły rywalizować w podnoszeniu ciężarka: mężczyźni – 17 kg a kobiety 7 kg. Nie obyło się bez akcentów medycznych. U fizjoterapeutki druhny Magdaleny Dębińskiej można było skorzystać z bezpłatnych porad i badań podoskopem. Natomiast kapitan pożarnictwa Adam Walczak uczył zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jedną z atrakcji przygotowanych przez chylińskich druhów był pokaz udzielania pierwszej pomocy w zdarzeniu drogowym. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych zademonstrowano, jak uwolnienia się osoby zakleszczone z rozbitego pojazdu. Następnie pokazano, jak należy szybko i bezpiecznie ugasić płonący samochód. Odbyła się także licytacja kanapy podarowanej, a każdy z uczestników festynu mógł skosztować strażackiej grochówki, chleba ze smalcem i ogórkiem. Tym którym nie brakło sił mogli się bawić na zabawie tanecznej.

Organizatorzy festynu  dziękują wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania i uatrakcyjnienia festynu. W szczególności: wójt gminny Władysławów wraz z pracownikami urzędu, KPP w Turku, fizjoterapeutce Magdalenie Dębińskiej, firmom: Kupiec Iwona i Marek Darulowie, Near Arkadiusz Nejman, Art-Dom Wioleta Łączkowska, Mema Krzysztof Puzio, Zawmark Marek Zawadzki, Trans-Bis Robert i Paweł Szkudlarek, Kasztelan Zdzisław Pietrzak, Gospodarstwo Rolne Chylin Arkadiusz Golczyński, szkółce drzewek ozdobnych Józef Siwek, wulkanizacja samochodowa Andrzej Medycki, panom Zdzisławowi Wojtkowiak oraz Piotrowi Juszczak, sołtysowi i jednocześnie radnemu Andrzejowi Maciaszkowi, radnemu Jackowi Kalinowskiemu oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się na rzecz imprezy oraz druhnom i druhom z OSP Chylin.


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.