Turek. Asp. Maciej Boczek najlepszym oskarżycielem publicznym województwa

Aspirant Maciej Boczek z Komendy Powiatowej Policji w Turku został zwycięzcą wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. W eliminacjach, kóre miały miejsce 17 października udział wzięło 31 policjantów pełniących funkcje oskarżyciela publicznego w komendach miejskich/powiatowych oraz komisariatach policji na terenie Wielkopolski.

Reprezentanci musieli poradzić sobie z 50 pytaniami testowymi oraz wykazać się umiejętnością rozwiązywania kazusów z materialnego prawa wykroczeń. Bezkonkurencyjny okazał się asp. Maciej Boczek z turkowskiej komendy. Na drugim miejscu uplasował się mł. asp. Przemysław Kuczyński z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, natomiast trzecie miejsce zdobyła sierż. szt. Anna Bruś z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Zwycięzca poza nagrodami zyskał również przywilej reprezentowania całego garnizonu wielkopolskiego w II. Ogólnopolskim Konkursie dla policjantów – oskarżycieli publicznych, który odbędzie w dniach 18-19 listopada 2019 roku się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 31 października w Klubie Policyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W wydarzeniu uczestniczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romanem Kusterem, Dziekan OIRP w Poznaniu mec. Zbigniew Tur, praz Przewodniczący NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary, a także przełożeni wyróżnionych policjantów, wśród nich Komendant Powiatowy Policji w Turku mł.insp. Michał Grzelak.

Celem konkursu jest doskonalenie zawodowe związane z podniesieniem kwalifikacji zawodowych policjantów służby prewencyjnej, w tym poprzez sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności funkcjonariuszy pełniących funkcję oskarżyciela publicznego. Ponadto wyłonienie najwszechstronniejszego policjanta oskarżyciela publicznego, który potrafi wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności. Konkurs służy również utrwaleniu wśród policjantów przekonania, że działanie zgodne z przepisami prawa, w tym etyki zawodowej, praw człowieka, polityki antykorupcyjnej i antydyskryminacyjnej może przyczynić się do pozytywnej społecznej oceny Policji. A także kszałtowanie pozytywnego wizerunku Policji, przybliżenie społeczeństwu problematyki służby policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego.

foto: KWP/ Natalia Dziubała/PG


Tagi: , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.